Küt Saç Modelleri Yapımı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

7491

Her döneme damgasını vuran, asla modası geçmeyen, hem şık hem de kullanışlı bir saç modelidir, küt saç modelleri… Hemen hemen her kadının hayatının bazı dönemlerinde küt saç modeline merak duyduğu olmuştur.

Küt Saç Modelleri

Siz de saçlarınızı küt kestirmek istiyor fakat yakışıp yakışmayacağı konusunda tereddüt ediyor olabilirsiniz. Aslında, yüz tipinizi tanıyarak size uygun küt saç modelini bulabilirsiniz. Küt saç modelleri kimlere yakışır? Yuvarlak, kare, kalp, oval, uzun… Hangi yüz tipine hangi küt saç modeli yaptırılmalıdır? Hepsi, bu yazıda…

Mutlaka incele:  Uçları Sarı Saç Modelleri İçin Harika Fikirler

1Küt saç size yakışır mı?

Küt saçın size yakışıp yakışmadığını anlamak için öncelikle yüz tipinizi bilmelisiniz. Yüz tipiniz kare mi, kalp şeklinde mi, yuvarlak mı, oval mi yoksa uzun mu? Bu sorunun cevabını verdikten sonra size uygun küt saç modeli ile hayalini kurduğunuz saçlara sahip olabilirsiniz.

3Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz…

Eğer yüz tipiniz alnınızdan çenenize doğru daralan bir yapıya sahipse, yani kalp şeklindeyse bu tarz saç modeli kullanabilirsiniz. Arkası kısa ve önleri uzun bob stili saç modeli, size göre! Bu asimetrik saç modeli ile yüz tipinizdeki farklılıkları dengelemiş olacaksınız.

5Oval yüz tipleri için…

Oval yüz tipleri için çoğunlukla kahkullü küt saç modelleri önerilmektedir. Siz de bu tarz saç kesimi ile oldukça alımlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

6Uzun yüz tiplerine uygun küt saç

Uzun yüz tipine sahipseniz, asimetrik kesimli küt saç modeli ve çene hizasında biten bir model size yakışacaktır.

Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modelleri

En sevilen ve en popüler olan küt saç modellerinden biri, arkası kısa önü uzun bob stili saç modelidir. Bu tarz saç modeli hakkında bilgi almak, kimlere yakıştığını öğrenmek için Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modelleri Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? yazımızı inceleyebilirsiniz.

küt saç modelleri-4küt saç modelleri-7küt saç modelleri-9küt saç modelleri-12 küt saç modelleri-13 küt saç modelleri-14

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!