Maşalı Saç Modelleri

2982

Maşalı saç modelleri yapmak aslında oldukça kolaydır. Ancak tekniğini bilmezseniz hem zor olacak hem de saçlarınız yıpranacaktır.

Maşalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Maşalı saçlara sahip olmak istiyorsanız maşa seçimi çok önemlidir. Maşa seçimini nasıl yapacağınızı ve boyutlarının nasıl olması gerektiğini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sarı Balyajlı Saç Modelleri Önerileri

1Maşalı Saç Modelleri İçin Maşa Seçimi

Maşalı saç modelleri yaparken maşanın boyutları çok önemlidir. Maşa, boyutu dışında farklı bir saç modeli yapmanıza pek fazla olanak sunmaz. Küçük bukleler istiyorsanız 0.75 cmlik, doğal bukleler istiyorsanız 1 cmlik ve hacimli, basamaklı bir bukle istiyorsanız da 1.5-2 cmlik maşalar tercih etmelisiniz.

3Sık ve Dar Maşalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle hangi saç modelini yaparsanız yapın mutlaka ısı koruyucu sprey sıkmayı unutmayın. Saçınızı toplayarak en aşağıdan yukarıya doğru devam edin. Sık ve dar bukleler yapmak istiyorsanız maşaya saracağınız tutamı bükün ve maşaya da bu şekilde sarın.

4Doğal Dalgalı Maşalı Saç Modelleri

Dalgalarınızın iri ve doğal durmasını istiyorsanız hem kalın tutamlar almalısınız hem de kullandığınız maşa da çok ince olmamalı. İnce maşalar daha sık dalgalar yaratacağı için dalgalarınız çok doğal durmayacaktır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Salık Saç Modelleri

5Saç Maşası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer yumuşak saçlarınız varsa ve saçlarınız akışkansa maşanın kalıcı olması için saçınız ıslakken köpük sürün ve tamamen kuruduktan sonra maşa yapın. Saçlarınızın dipleri kıvırcıksa diplerine fön çekerek daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca maşa işlemi de daha kolay olur. Maşa yaparken saçınızın tamamen kuru olduğuna dikkat etmelisiniz. Saç maşasını derinize çok fazla yaklaştırmayın ve aynı tutamı da maşada uzun süre tutmayın. Saçınızın tipine göre maşanın ısısını ayarlayın. Hassas ve kırılgan saçlarınız varsa maşanın ısısını 200 derecenin altında tutun.

Birbirinden Havalı Maşalı Saç Modelleri

Saçınız için doğru maşayı bulduğunuzda ve pratiğini kavradığınızda çok kısa sürede harika saç modelleri yapabilirsiniz. Ayrıca En Güzel Saç Modelleri yazımızda da birbirinden havalı saç modelleri bulabilirsiniz.

maşalı saç modelleri maşalı saç modelleri maşalı saç modellerimaşalı saç modellerimaxresdefault9masa-nasil-yapilir

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!