Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır? Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri

3896

Son yıllarda cesur ve marjinal bayanların en çok tercih ettiği trendlerden bir tanesi de mavi siyah saç rengi uygulamasıdır. Bu saç rengi özellikle farklılık isteyenlerin imdadına yetişmiş ve bu modelleri kullananların sayısı giderek artmaktadır.

Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri

Saç modelinizde mavi siyah saç rengi tercih etmek istiyor ve hoş fikirler arıyorsanız doğru yerdesiniz, çünkü bugünkü konumuz bu. Yazımızın devamında en popüler modelleri görebilir, fikir alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Buğday Tenli Kadınlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

1Mavi siyah ombre modelleri

Mavi siyah saç rengi denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz ki mavinin çeşitli tonlarında yapılan ombredir. Ombre modellerinde en tepeden siyahla başlayarak renk skalası lacivert, koyu mavi ve açık mavi şeklinde değiştirilmektedir. Daha çok gece mavisi tonlarında yapılan ombreler rağbet görmektedir.

2Siyah saçlar ve mavi tonda kaküller

Mavi siyah boyama ne kadar modaysa son yıllarda renkli kaküller de o kadar trend haline gelmiştir. Mavi siyah trendiyle renkli kakül modasını birleştirebilirsiniz. Saçlarınızı simsiyah boyadıktan sonra kaküllerinize istediğiniz tonda mavi renk attırın.

Mutlaka incele:  Açık Kestane Saç Rengi Kime Yakışır?

3Mavi siyah atkuyruğu modelleri

Arkadaş partilerinde hem şık hem de oldukça farklı görünmek istiyorsanız atkuyruğu modelleri çok güzel olmaktadır. Atkuyruğu saç modelini oluşturmak için öncelikle saçların bağlanabilecek seviyesinden aşağı kısmını mavi, üst kısımlarını da siyah boyayın. Doğal toplama için bir tutam saçla atkuyruğunu tutturun.

4Küllü mavi siyah saç rengi modeli

Parlak mavi renkler dışında daha açık ve doğal görünen küllü mavi siyah saç rengi modellerini de kullanabilirsiniz. Özellikle sokak modasına bu saç rengi çok yakışıyor. Bunun dışında arkadaş toplantılarına da çok rahat bu saçla katılabilirsiniz.

5Siyah saça mavi gölgeli kısa saç modelleri

Fazla cesur değilim ama mavi siyah saç rengi modellerini seviyor biraz da farklılık istiyorum diyenlerdenseniz saçınızı siyah boyatıp aralara gece mavisi renk attırabilirsiniz. Bu modele en çok kısa saç modellerinin yakıştığını da unutmayın.

Mutlaka incele:  Ombre Saç Boyası Fikirleri

6Üstleri mavi uçları siyah saç modelleri

Ombrenin tam tersi olarak saçın üst kısımlarının mavi alt kısımlarının ve uçlarının siyah olduğu modeller de son yıllarda revaçta. Mavi siyah saç rengi seçerken bu seçiminizde bile farklılık istiyorsanız renkleri bu saç modelindeki gibi uygulamanızı öneriyoruz.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Mavi siyah saç modellerini sunduktan sonra sıra geldi bu rengin kimlere yakışacağını açıklamaya. Elbette ki, bu renkli modelleri kullanacak bayanların fiziki özelliklerine yakışması önemlidir. Özellikle vamp karaktere sahip ya da marjinal bayanların mavi siyah modelleri tercih etmesi önerilmektedir. Bunun dışında beyaz ve açık buğday tenliler için mavi siyah modeller çok uygun olmakta, koyu tenlerde ise pek hoş durmamaktadır. Farklı mavi saç modelleri için ‘En Güzel Mavi Saç Modelleri’ başlıklı makaleye göz atmayı unutmayın.

mavi siyah saç rengi mavi-siyah-sac-modelleri-2 mavi-siyah-sac-modelleri-3 mavi-siyah-sac-modelleri-4 mavi-siyah-sac-modelleri-5 mavi-siyah-sac-modelleri-6 mavi siyah saç rengi

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!