Minnie Mouse Pasta Modelleri ve Yapılışları

En güzel doğum günü pastaları fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2853

Özellikle çocuk doğum günlerinin en vazgeçilmez temaları minnie mouse pasta modelleri kullanılarak yapılan organizasyonlardır. Kız çocukların doğum günlerinde sıklıkla kullanılan bu pasta modelleri ve yapılışları hakkında sizlere yararlı bilgiler sunuyoruz.

En Güzel Minnie Mouse Pasta Modelleri

Kız çocuk doğum günlerinde minnie mouse konsepti belirleyenleri birbirinden hoş pasta tasarımları bekliyor demektir. Bunlar arasında kararsız kalacağınızdan eminiz.

Mutlaka incele:  12 Yaş Doğum Günü Pastaları Modelleri

1Tek katlı şeker hamuru süslemeli pastalar

Bu pastalar resimde de görüldüğü gibi tek katlı olarak dizayn edilmiş, üzerine renkli bir şeker hamuru tabakası kaplandıktan sonra süsleme aşamasına geçilmiş pastalardır. Minnie mouse figürü de yine şeker hamurundan hazırlanıp pastanın üzerine tasarıma göre yerleştirilmektedir.

2Çok katlı şeker hamuru süslemeli modeller

Kalabalık organizasyonlar için çok katlı minnie mouse pasta modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu pastalar da yine çok katlı olarak yapılıp, üzerine bir kat şeker hamuru kaplandıktan sonra yine şeker hamurundan oluşturulan figürlerle süslenmektedir.

3Resimli minnie mouse pasta modelleri

Yiyeceklerin üzerine baskı yapma sanatının en güzel örneklerini minnie mouse konseptinde görmek mümkündür. İstediğiniz resmi seçtikten sonra pastacınıza baskı yaptırabilirsiniz.

5Son katı minnie mouse kafalı 3 katlı modeller

Çok kalabalık bir davetli listesi düşünüyorsanız 3 katlı modelleri sizlere şiddetle öneriyorum. Resimde gördüğünüz modeli pasta malzemeleri ve yine şeker hamuru kullanarak hazırlayabilir ya da pastacınıza yaptırabilirsiniz.

6Güllü minnie mouse pasta tasarımları

Ana konseptinizi minnie mouse olarak belirleseniz dahi farklı bir pasta tasarımınız olsun isteyebilirsiniz. İşte böyle bir düşünceniz varsa güllü minnie mouse pasta modelleri tam size göre. Pastanın üzerini şeker hamurundan elde ettiğiniz gül goncalarıyla süsleyerek bu modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.

7Minnie mouse şekilli pasta modelleri

Minnie mouse pasta yapmanın bir diğer yolu da şekilli kalıplardan yararlanmaktır. Pasta pandispanyasını minnie mouse gibi hazırladıktan sonra gerisi süslemeye kalıyor.

Mutlaka incele:  Mickey Mouse Doğum Günü Süsleri Yapımı ve Fikirleri

Minnie Mouse Pasta Modellerinin Yapılışı?

Doğum günü, kutlama ya da çocuklarınıza yapacağınız organizasyonlarında pastayı kendiniz yapmak isterseniz burada anlatacağımız talimatlara uymanız gerekmektedir. Yukarıda genel hatlarıyla süslemesinden bahsettiğimiz pastaların ana gövdesi şimdi anlatacağımız şekilde yapılmakta sonrasında ise tasarıma göre süslenmektedir.

minnie-mouse-pasta-yapilisi-1Öncelikle pastanın pandispanyasını hazırlamak için 200 gr şeker, 5 yumurta, 50 gr nişasta, 150 gr un, 1 paket vanilya, 50 gr kakao ve yarım paket kabartma tozu şeklindeki malzemeleri önce sıvılar sonra katı malzemeler olacak şekilde karıştırma kabına ekleyin. Ardından kabaracak şekilde aşağıdan yukarı doğru karıştırın. İstediğiniz şekildeki kalıba dökerek 180 derecede pişirin. Ardından hazırladığınız pandispanyayı iple 3 kat olacak şekilde kesin. Pastaların arasına 3 kutu sıvı krema ve 15 kaşık kakaoyu karıştırıp ısıttığınız kremadan koyarak pasta gövdesini oluşturun.

minnie-mouse-pasta-yapilisi-2Ardından pastayı bir kat tasarıma göre seçeceğiniz renkte şeker hamuruyla kaplayın ve en son yine tasarıma göre şeker hamurundan yaptığınız minnie mouse pasta figürlerini yerleştirin. Erkek doğum günleri için minnie yerine mickey mouse pastaları tercih edebilirsiniz. Fikir almak için ‘Mickey Mouse Pasta Çeşitleri ve Yapımı’ başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!