Modern Saç Kesimleri İçin Harika Fikirler

1388

Toplum içinde ilk olarak insanlar dış görünüşleriyle dikkat çekmektedir. Bu süreç içerisinde ilk göze çarpan noktalardan birisi saç modelleridir. Modern saç kesimleri uygulanarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda modern saç kesimleri size daha saygın bir görünüm kazandırabilir.

Modern saç kesimleri uygularken nelere dikkat etmelisiniz?

Model saç kesimleri uygularken saçınızın buna uygun olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Son zamanlarda özellikle orta yaş kesiminde kısa saç ile tarz yaratma oldukça sık rastlanan bir trend haline gelmiştir. Yüz tipinizden tutun; boynunuzun uzunluğuna, alnınızın genişliğine kadar her faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Saç telinizin ince ya da kalın oluşu, kabarması ya da tüllenmesi gibi durumlar da dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Mutlaka incele:  En Güzel Saç Çiçekleri Modelleri

1Kısa ve küt modern saç kesimleri

Kısa olan modern saç kesimleri daha çok yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler de diğerlerine oranla daha şık durmaktadır. Düz saçlıların daha çok tercih ettiği ve uzun boyunlu kişilere yakıştığı bilinen küt saçlar, modern saç kesimlerinden bir diğeridir. Bunlar günlük kullanımda da bireylere kolaylık sağlamaktadır.

Mutlaka incele:  Küt Saç Modelleri Yapımı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

2Katlı modern saç kesimleri

Dalgalı ve iri hacimli bir seçim yapınız varsa ve özellikle sık sık dolaşma gibi problemlerle karşı karşıyasınız; size katlı modern saç kesim modellerini tavsiye ediyoruz. Asimetrik katlar ile de bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Dünyada en sık tercih edilen bu model, tabiri caizse kadınların vazgeçilmezi.

3Asimetrik modern saç kesimleri

Eğer yüzünüz geniş veya uzun ise bu görünüşü toparlamak için asimetrik kesin metodlarında tercih edebilirsiniz. “Saçlarım çok kabarıyor.” diyorsanız özellikle ara makas atılmasından kaçınmalısınız. Çünkü bu ara makaslar saçlarınızı kabarmasına ve tüllenmesine neden olabilir.

Mutlaka incele:  Küpe Modelleri İçin Harika Öneriler

4Yan tarafı kazınmış saç modelleri

Diğer bir modern saç kesimi modeli ise yan tarafı kazınmış saç kesimidir. Bu saç kesimi çok iddialı olmasıyla beraber her yüz modeline uygun bir saç modeli değildir. Geri dönüşü olmadığı için çok dikkatli tercih edilmesi gereken ve özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerde daha iyi durduğu bilinen bir modeldir. Daha dikkat çekilmesi adına kazınan bölgeyle diğer bölge farklı renk boyalarla boyanmaktadır.

Fark yaratmak mı istiyorsun?

Günlük kullanımda saç stilinden sıkılmış ve hatta tekdüze yaşamaktan bıkmış olabilirsin. Sıra dışı bir saç kesimi ve farklı fikirler arayışındaysan sana yepyeni saç modelleri için fikirler sunuyoruz. Değişik saç modelleri ve fikirlerine ulaşmak için  tıklayınız.

modern saç kesimleri

modern saç kesimleri

modern saç kesimleri

modern saç kesimleri

modern saç kesimleri

 

modern saç kesimleri

modern saç kesimleri

modern saç kesimleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!