Birbirinden Güzel Mor Saç Modelleri Tavsiyeleri

1103

Klasik saç renklerinden sıkılan bayanlar farklı saç renklerine yönelebilir. Kırmızı, mavi, pembe, yeşil, mor gibi renkler tercih edebilirler. Bu renkleri tercih etmek cesur bir karar olsa bile herkes hayatında en az bir kere saçını farklı bir renge boyamak ister. Mor saç modelleri de bayanların farklı renk seçme sebeplerinden biridir.

Mor Saç Modelleri

Mor saç modelleri daha çok öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Çünkü günlük hayatta çalışan bir bayan bu renge cesaret edemiyor. Devlet dairelerinde ya da kurumsal şirketlerde saçları dikkat çekici renklere boyamak yasak olduğu için en çok genç kızlarda ve öğrencilerde değişik saç renkleri görüyoruz.

Mutlaka incele:  Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri İçin Muhteşem Öneriler

1Mor Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Mor saç rengi, kahverengi, kızıl, siyah renkler gibi kolay elde edilebilen bir saç rengi değildir. Eğer saçınızı mor renge boyatmak istiyorsanız, öncesinde saçınızın çok açık bir renk olması gerekiyor. Yani saçınız kahverengiyken bir anda mor yapmak istiyorsanız saçınızın rengini çok fazla açtırmanız ve öyle boyatmanız gerekiyor ki bu işlem de saçlarınızı çok yıpratabilir.

Mutlaka incele:  Açık Küllü Kumral Saç Modelleri ve Tonları

2Koyu Mor Saç Modelleri

Mor saç modelleri için renk sadece canlı ve açık tonlarda olmak zorunda değil. Koyu tonlarda, siyahla birlikte de mor renk kullanılabilir, örnekteki gibi bir saç rengi elde edilebilir.

3Farklı Tonlarda Mor Saç Modelleri

Uçlara doğru rengi açılan saçlar son dönemin en popüler trendlerinden. Ombre olarak da bilinen bu stil, mor saç modelleri için de geçerli.

4Mor Ombre

Saçınızın tamamını birden bire mora boyamak zorunda değilsiniz. Mor ombre işlemi de çok sık yapılan bir işlemdir. Hem saçınızı birden fazla açtırmak istemiyorsanız hem de mor rengin size yakışıp yakışmayacağından emin değilseniz saçlarınıza mor ombre yaparak sonucun nasıl olacağını görebilirsiniz. Ayrıca bakımını yapıp yapamayacağınız konusunda da fikir edinmiş olursunuz.

Mutlaka incele:  Saç Uzatma Teknikleri

5Mor Kaynak Saç

Saçınıza en az zararı vererek mor renge ulaşmanın tek yolu, mor renk kaynak taktırmaktır. Kaynak, zararsız gibi görünse de saçlarınızı aşağı doğru çekerek kopmasına ve yıpranmasına sebep olabilir ama mor renge en az zararla ulaşmanın başka bir yolu da yok.

6Mor Saç Rengi İçin Makyaj Nasıl Olmalı?

Mor zaten çok gösterişli bir renk olduğu için makyajınız mümkün olduğunca sade olmalıdır. Rengarenk makyajlar mor saç rengiyle uyumlu durmaz. Mor saç modelleri için nude tonlar en uygun olanlarıdır.

Birbirinden Renkli Saçlar..

Renkli saçlar senelerdir çok moda. Eğer saçınızı boyatmak için biraz cesaret istiyorsanız bu saç renkleri sizi cesaretlendirebilir. Ombre saçlarla ilgili fikir almak için Ombre Saç Boyası Fikirleri isimli yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!