Nazar Boncuklu Pasta Modelleri ve Çeşitleri

1505

Nazar boncuğu kültürel olarak bizim için önemli bir ikondur. Nazar değmemesi için kullanılan mavi boncuk birçok organizasyonda yerini almıştır. Bunlardan birisi de nazar boncuklu pasta ve konsepte uygun doğum günü organizasyonlarıdır.

En Güzel Nazar Boncuklu Pasta Modelleri

Öncelikle nazar boncuklu pasta modellerinin nerelerde kullanılacağından bahsetmek gerekirse nazar değmesinden korktuğunuz doğum, yeni iş kutlaması, evlilik yıldönümü gibi birçok organizasyonda kullanmanız mümkündür. Bu nedenle nazar boncuğu konsepti hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur.

Mutlaka incele:  Uğur Böcekli Pasta Modelleri ve Yapılışı

141 kere maşallah yazılı pasta

Nazar boncuğu denildiğinde ilk akla gelen sözcüklerden bir tanesi de ’41 kere maşallah’tır. Hem inanışımız hem de kültürümüzde bulunan bu sözü doğum günü pastalarında kullanabilir, tasarımınızı da nazar boncuklarıyla süsleyebilirsiniz.

2İncilerle süslü sade nazar boncuklu pasta

Yetişkin doğum günlerinde ya da işte terfi gibi organizasyon ya da kutlamalarda incilerle süslü bu sade modelleri tercih etmek çok daha uygun olacaktır. Bu tip tasarımlarda renkli nazar boncuklarından ziyade daha monokrom renkli olanlar tercih edilmelidir.

Mutlaka incele:  Komik Doğum Günü Pastası Modelleri

3Evlilik yıl dönümü için nazar boncuklu pasta modelleri

Evlilik yıl dönümleri de insanların mutlu beraberliklerini taçlandırmak istedikleri, bu nedenle de nazar değmemesi gereken zamanlardır. Yani evlilik yıl dönümü pastası olarak nazar boncuğu konsepti uygundur. Aşağıdaki modeli organizasyonunuz için düşünebilirsiniz.

4Nazar boncuklu 1 yaş pastaları

Bebeğinizin 1 yaş doğum gününde nazar değmesinden korkanlardansanız nazar boncuklu konsept tam size uygun olacak. Aşağıdaki gibi bir pasta modeli sizin için ideal olmakla birlikte, 1 rakamı şeklinde tasarımları da tercih edebilirsiniz.

5Nazar boncuklu sünnet pastası

Sünnet düğünlerinde farklı bir pasta modeli arıyorsanız nazar boncuklu olanları tam size göre. Bu modeller sünnet şapkası, asası ve nazar boncuğunun bir kompozisyon içinde kullanılmasıyla tasarlanmaktadır.

Mutlaka incele:  Korsan Pasta Modelleri ve Süsleri

6Kırkı çıkan bebek pasta modelleri

Türk geleneklerinde bir bebeğin 40 günlük olması büyük önem taşır ve artık evden çıkabilecek kadar büyüdüğü varsayılarak kutlanır. Kırkı çıktı kutlamalarında nazar boncuklu pasta tercih edeceksiniz aşağıdaki modele benzer tasarımları kullanabilirsiniz.

7Nazar boncuklu nişan ve düğün pastaları

Son zamanlarda çiftler söz, nişan ya da düğün pastalarında da nazar boncuğu konseptini seçmeye başlamıştır. Bu konsepte uygun olarak hazırlanmış çok katlı nazar boncuklu pasta çeşitleri organizasyonlar için çok hoş olmaktadır.

Nazar Boncuğu Temalı Organizasyonlar

Bir organizasyonda nazar boncuklu pasta kullanmak istiyorsanız bunun diğer aksesuarlarla da uyumlu yapmanız gerekmektedir. Örneğin nazar boncuk temalı olarak hazırlanan bir nikâh organizasyonunda sandalye giydirmeden tutun da nikah şekerlerine kadar temaya uygun davranılması gerekmektedir. Ayrıca organizasyonlarda pasta dışında nazar boncuklu kurabiyelere de yer vermek kalabalık davetlerde hoş olmaktadır. Pastadan sonra hazırlıklarına nikâh şekeri seçimiyle devam etmek isteyenlere ‘En Güzel Nazar Boncuklu Nikâh Şekeri Modelleri’ başlıklı yazımızı okumalarını öneriyoruz.

nazar-boncuklu-pasta-modelleri-1 nazar-boncuklu-pasta-modelleri-2 nazar-boncuklu-pasta-modelleri-3 nazar-boncuklu-pasta-modelleri-4 nazar-boncuklu-pasta-modelleri-6 nazar-boncuklu-pasta-modelleri-7

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!