En Güzel Nikâh Saç Aksesuarları

Birbirinden güzel nişan süsleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1127

Kadınların en önemli günlerinden biri olan nikâh günleri, öncelikle gelinlik gerektirmeyen fakat gelinlik giyilerek de gerçekleşebilen özel günlerdendir. Genellikle nikâh törenlerinde elde tutulan çiçek veya saç aksesuarları tercih edilir. Bu anlamda nikâh saç aksesuarları da farlılık gösterebilir. Gelin adaylarının kıyafetlerine ve tercihlerine göre aksesuarların boyutları da değişebilir.

Nikâh Saç Aksesuarları Nasıl Olmalıdır?

Gelin adayları tesettür tercihi içerisinde ise, kesinlikle türbanlarının üzerine çiçek konsepti ile işlenmiş nikâh saç aksesuarları tercih edebilirler. Tesettür dışında daha geniş seçeneğe sahip olan gelin adaylarının aksesuar seçimleri de çok çeşitlidir. Gelin adayları, sadece çiçek konsepti olarak değil, omuz ve bilek detayları ile de aksesuar tercihinde bulunabilirler.

Mutlaka incele:  Nişan Pankartları Yazıları Ve Örnekleri

1Çiçek Tacı

Genellikle açık saçlar üzerine tercih edilen ve gelin adaylarının çok daha zarif görünmesine yardımcı olan çiçek taçları, renkli olabildiği gibi konsepte uygun olarak bembeyazda tercih edilebilir. Bu sayede başka bir aksesuara ihtiyaç duyulmaz.

3Prenses Taçları

Prenses gelinlik modelleri için belirlenen ve en klasik nikâh saç aksesuarları seçeneklerinden biri olan prenses taçları, duvak ile beraber iyi bir uyum içerisinde gözükür. Bu taçların en büyük özelliği, gelin adayının boyunu biraz daha uzun gösterebilme algısının bulunmasıdır.

4Beyaz Ufak Şapkalar

Saçların ensede topuz yaptırıldıktan sonra saça eklenmesi ile farklı bir hava katan saç aksesuarı; beyaz ufak şapkalardır. Bu şapkalar tüllü şekilde de kullanılabildiğinden nikâh konseptine tam olarak uyum sağlar.

5Alın Bölgesine Düşen Kolyeler

Zincirinin bir kısmının saçların arasına gizlenmesi ile yerleştirilen ve alın bölgesine hafifçe düşürülen nikâh saç aksesuarları fikirlerinden biri de kolyelerdir. Bu kolyeler genellikle gümüş ya da altın renklerde olmaktadır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Nişan Aksesuarları, Örnekleri ve Fikirleri

6Saçların Arasına Geçirilen İnciler

Genellikle örgü modellerinde tercih edilen nikâh saç aksesuarları önerilerinden biri de uzun inci şeritlerdir. Saçların ve örgülerin arasından dolaştırılarak belli bir bölgede yoğun şekilde inciler biriktirilebilir.

Nikâh Elbisesine Göre Saç Aksesuarı Nasıl Seçilmelidir?

Eğer tercih edilen nikâh elbisesi askılı ya da Straplez şekilde ise kesinlikle saçlarda çiçek taçları kullanılmalıdır. Bunun dışında düğün ile beraber gerçekleşecek olan nikâhlarda da prenses taçları uyum sağlayacaktır. Tesettür tercih eden gelin adayları, türbanlarına şapka ekleme şansına da sahiptirler. Ayrıca, giyilen elbisenin rengine göre de nikâh saç aksesuarları seçmek çoğu zaman mümkündür ve daha doğru bir görünüm sunacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!