En Güzel Nişan Bohçası Fiyatları

En güzel nişan fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

7684

Nişan bohçası, uzun senelerdir devam eden adetlerdendir. Kız tarafı da erkek tarafı da birbirlerine birer bohça hazırlayarak düğünden önce bu bohçayı armağan ederler. Her yöreye ve adete göre bohçanın içeriği değişse de genellikle birbirine benzer şeyler konulur. Nişan bohçası fiyatları hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa yazımızın devamını okumalısınız.

En Güzel Nişan Bohçası Fiyatları

Nişan bohçası fiyatları, bohçanın içeriğine göre değişiklik gösteriyor. Nişan bohçası için alışverişe çıktığınızda yaptığınız seçimler bohçanın tutarını değiştirebiliyor. Nişan bohçası hazırlamak elbette çok ucuz değil ancak fazla lüks şeyler seçmemeye dikkat ederseniz daha makul fiyatlara da bohça yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nişanda Erkek Tarafı Ne Takar? Nişanda Takı Takılır mı?

1Gelin Nişan Bohçası Ne Kadar Tutar?

Eskiden gelin nişan bohçası alışverişi yapılırken gelin, alışverişin tamamında bulunmazdı. Özellikle kayınvalideler nişan bohçasının büyük kısmını hazırlar, giyim alışverişi ve makyaj malzemesi alışverişi yapılacağı zaman gelin de alışverişe dahil olurdu. Günümüzde ise neredeyse bütün bohça hazırlığında gelinler de bulunuyor ve seçimlerini kendileri yapıyorlar. En ucuz gelin bohçası ortalama 1000-1500 TL civarında tutar. Bu fiyata üst limit belirlemek doğru olmaz çünkü gerçekten alınacakların sınırı yok.

Mutlaka incele:  En Güzel Nişan Kurdelesi Modelleri ve Süsleme Örnekleri

2Gelin Nişan Bohçası Fiyatları

Gelin nişan bohçasına her adete göre farklı şeyler  konulabiliyor. Genellikle el işi örgü ürünler, patik, havlu, gecelik, sabahlık, iç çamaşırı, terlik, makyaj malzemesi, parfüm gibi eşyalar satın alınıyor. Ürünleri bu saydıklarımızla sınırlı tutarsanız uygun fiyata bohça hazırlayabilirsiniz. Pahalı markaların ürünlerini tercih etmezseniz ortama 1000-1500 TL’ye, makul bir gelin bohçası yapabilirsiniz. Son yıllarda gelin bohçasını bohça ya da sandık yerine bavula da yerleştiriyorlar. Siz de isterseniz bohça yerine bavul kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nişan Konuşma Balonları Örnekleri, Fikirleri ve Modelleri

3Bohça Takımı Fiyatları

Bohça takımı fiyatları çeyiz ürünleri satılan mağazalardan ya da internetten satın alınabilir. Bohça takımları ortalama 150 TL’den başlıyor. Son yıllarda bohçalar bavul ile de getirilebiliyor ve bu bavullar daha sonra seyahate çıkarken kullanılabiliyor. Siz de isterseniz bohça takımı yerine bavul tercih edebilirsiniz.

Birbirinden Güzel Damat Bohçası Süsleme Örnekleri

Damat bohçası hazırlamak istiyorsanız ve farklı süsleme örneklerine ihtiyacınız varsa Birbirinden Güzel Damat Bohçası Süsleme Örnekleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!