Ombre Saç Boyası Fikirleri

3634

Ombre modası son yıllarda saç boyasından makyaja kadar moda dünyasında yerini alarak kısa sürede trend halini almıştır. Renk geçişlerinin önemli olduğu bu saç boyama tekniğinde göz alıcı saçlara kavuşabilmek daha kolay olduğu için yaz ve kış ayları fark etmeksizin ombre saç boyası modası uzun yıllar devam edeceğe benzemektedir.

Ombre Saç Boyası Trendi ve Önerileri

Saç uçlarının aydınlatılmasıyla yapılan bir boyama yöntemi olan ombre saç boyası uygulamaları renk geçişlerinin öne çıkarıldığı bir boyama şeklidir. Ombre saç boyası balyaj, krepe ya da röfle teknikleriyle uygulanabilmektedir. Okuyucularımıza fikir vermek için ombre trendlerini sizler için derledik.

Mutlaka incele:  En Güzel Katlı Saç Modelleri

1Kırmızı veya kızıl ombre saç boyası fikirleri

Kızıl saç boyasının verdiği cesur tavrı ombre ile de yakalayabilmeniz mümkündür. Kızıl ombre, saçların kızıl tonlarında renk geçişlerine sadık kalarak boyanmasının ardından uçlarda daha açık tonların ya da sarının kullanılmasıyla yapılabildiği gibi, siyah saç uçlarına kızıl tonlarının uygulanması şeklinde de yapılabilmektedir.

2Karamel ombre saç boyama fikirleri

Karamel saç renginin yakıştığı bayanlar genellikle ombre tercihini de karamel rengin ağırlıkta olduğu modeller arasından yapmaktadır. Doğallıktan hoşlanan kumral ya da beyaz tenli bayanlar için karamel ombre çok yakışmaktadır.

Mutlaka incele:  En Güzel Saç Örgü Modelleri ve Örme Saç Modelleri Yapılışları

3Siyah saça yapılan ombre fikirleri

Siyah saç baz bir renk olduğu için üzerinde farklı renkler kullanılarak ombre yapılabilmektedir. Doğal ombre saç boyası isteyenlerin en çok tercih ettiği renkler siyah üzerine platin, kızıl, sarı, karamel gibi renklerdir. Marjinallikten hoşlanan kişiler siyah üzerine mor, mavi, yeşil gibi farklı renkleri de tercih edebilmektedir.

4Sarı ombre saç boyası fikirleri

En doğal görünen ombre fikirlerinden bir tanesi de sarı saça yapılan ombredir. Sarı tonları arasındaki koyudan açığa doğru olan geçiş iyi yapıldığında harika bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle sarı saçtan hoşlananların sarı tonlarında ombre yaptırmaları düz sarı renge saçlarını boyatmalarından daha hoş ve şık sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Mutlaka incele:  Sarı Renk Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

5Gri ombre saç modelleri

Moda haline gelen gri saç trendi etkisini ombre uygulamalarında da sıklıkla gösteriyor. Özellikle marjinal bayanların gri saça çeşitli renkler kullanarak yapılan ombre modelleri çok fazla dikkatini çekiyor. Gri saçta kullanılan ombre renklerinde gri tonları, sarı, pembe, mor ve mavi öne çıkıyor.

6Mor renkli ombre saç fikirleri

Ombre saç boyası uygulamalarında dünyada gençlik trendlerinden birisi olan mor tonlarında ombre modelleri ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Bu tip farklı renkli ombreleri festivallerde, arkadaş toplantılarında ya da farklı konseptli partilerde sprey kalıcı olmayan saç boyalarıyla uygulayabilirsiniz.

Ombre Saç Boyası Seçimi Nasıl Olmalı?

Ombre yaptırmak isteyenlerin öncelikle ombre saç boyası seçimi yapması gerekmektedir. Size yakışan modeli yapabilmek için ten ve saç renginiz, saçınızın yapısı, tarzınız gibi birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Seçiminizi yapmadan önce mutlaka ‘En Güzel Ombre Saç Renkleri’ başlıklı yazımızdan fikir alın.

ombre-sac-boyasi-fikirleri-1 ombre-sac-boyasi-fikirleri-2 ombre-sac-boyasi-fikirleri-3 ombre-sac-boyasi-fikirleri-4 ombre-sac-boyasi-fikirleri-5 ombre-sac-boyasi-fikirleri-6 ombre-sac-boyasi-fikirleri-7 ombre-sac-boyasi-fikirleri-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!