En Güzel Pasta Kalıpları

En güzel pasta kalıbı fikirleri için yazımızın sonundaki galerimizden ve ilgili içerikler kısmından daha fazla fikir alabilirsiniz.

1650

Pastacılık hem zevkli bir hobi hem de karlı bir iştir. Eğer kek yapmayı biliyor ve seviyorsanız biraz da çevreniz varsa bu kek yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz. Para kazanmanın dışında da hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için lezzetli kek ve pastalar yapabilirsiniz. Farklı pasta kalıpları kullanarak farklı şekillerde kekler yapabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Pasta Kalıpları

Farklı pasta kalıpları satın alarak farklı şekillerde kekler hazırlayabilirsiniz. Yaptığınız kekleri çeşitli süsleme malzemeleriyle de süsleyerek değişik kek çeşitleri elde edebilirsiniz. Pasta kalıpları nasıl kullanılır merak ediyorsanız ve kalıplar hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Mutlaka incele:  11 Yaş Doğum Günü Pastaları Modelleri

1Kelepçeli Pasta Kalıpları

Kelepçeli pasta kalıpları kek yapımında sık sık kullanılır ancak bu kalıpları dikkatli kullanmanız gerekir. Kalıbın kelepçesi açılırsa kek malzemesi dışarıya taşabilir ve hiç istemediğiniz bir manzarayla karşılaşabilirsiniz. Eğer daha önce hiç kelepçeli pasta kalıbı kullanmadıysanız kalıbı ilk kez aldığınızda biraz pratik yapmalısınız. Kalıbın alt kısmının iyice oturması gerekiyor. İttiğinizde içeri ya da dışarı çıkıyorsa mutlaka yerine tam olarak oturtun.

2Silikon Pasta Kalıpları

Silikon pasta kalıpları fazla pahalı olmadıkları için sık sık tercih edilirler. Bu kalıpların sağlığa zararlı olup olmadıkları sürekli tartışılır. Silikon, camın ham maddesi olan silis kumunun sıvılaştırılması sonucu oluşur. Yani sanılanın aksine sağlıksız bir malzeme değildir. Silikon, 357 derece sıcaklığa dayanabilir. Bu özelliği de onu kalıpların vazgeçilmez malzemesi yapmak için yeterlidir. Farklı boylarda silikon pasta kalıpları bulmanız mümkün.

Mutlaka incele:  Şeker Hamuru Fiyatları ve Malzemeleri

3Kuru Pasta Kalıpları

Kuru pastalar özellikle çocukların çok sevdikleri tatlılardandır. Farklı kuru pasta kalıpları ile güzel kuru pastalar yapabilirsiniz. Bu kuru pasta kalıplarının tek bir kalıp halinde olanları da şekil şekil tekli kalıplar halinde olanları da mevcut. Farklı şekillerdeki kalıpları alarak değişik kuru pastalar hazırlayabilirsiniz. Üzerini süsleyerek de güzel kuru pasta modelleri oluşturabilirsiniz.

4Teneke İçecek Kutusundan Pasta Kalıbı Yapımı

Pasta kalıplarını elbette satın alabilirsiniz. İnternette ve mağazalarda birçok pasta kalıbı var. Kalıp almak için bütçeniz yeterli değilse ya da kendinize özel pasta kalıplarınız olsun istiyorsanız teneke içecek kutularından pasta kalıbı yapabilirsiniz. İçecek kutularının teneke olması önemli. Plastik kullanmayın. Plastik, sıcağa dayanıksız bir maddedir ve hemen eriyebilir. Teneke içecek kutusundan pasta kalıbı yapmak oldukça kolay. Makasla kesip istediğiniz şekli vererek ve uçlarını birbirine kapatarak teneke içecek kutusundan pasta kalıbı yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Deniz Temalı Pasta Modelleri, Yapımı ve En Güzel Örnekleri

5Pasta Kalıbı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pasta kalıbı alırken öncelikle hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmelisiniz. Plastik malzemeden yapılmış pasta kalıplarını kesinlikle satın almayın. Bu kalıplar çabucak erir ve sağlık için de çok zararlıdır. Sağlık açısından uygun kalıp istiyorsanız cam kalıplara bakmalısınız. Metal kalıplar da zamanla deforme olabilir. Silikon kalıplar ise 357 derece sıcaklığa kadar dayanıklı olduğu için güvenlidirler. Pasta kalıpları ve fiyatları malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Her çeşit kalıpta farklı şekiller ve farklı fiyatlar görülmektedir.

6Hangi Kek Kalıbı Daha Kullanışlı?

Cam kalıplar keki kabartmada biraz yetersiz kalıyorlar. Cam kalıplar yerine metal kalıplar bu konuda biraz daha iyiler.

Hazır Kekten Yaş Pasta Yapımı ve Modelleri

Hazır kekten yaş pasta yapmak oldukça kolay ve pratik. Eğer evde kolayca pasta hazırlamak istiyorsanız Hazır Kekten Yaş Pasta Yapımı Ve Modelleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!