Pasta Süsleme Malzemeleri ve Ekipmanları

1152

Son zamanların en keyifli etkinliklerinden biri de pasta yapımları. Butik pastacıları izlerken dahi bizi mutlu eden yapımlar, detaylarını öğrendikçe hayatlarımıza da girdi. Püf noktaları ve yeterli pasta süsleme malzemeleri ile siz de harikalar yaratabilirsiniz.

Lezzetli ve Şık Pastalar Yaratın

Ev yapımı pastaların en önemli özelliği yapılma süreçlerindeki emektir. Gösterilen özen ve kullanılan kaliteli malzeme, bu ev yapımı pastaları misafirleriniz için özel kılacaktır. Kullanılan pasta süsleme malzemeleri ve ekipmanlarına birlikte göz atalım.

Mutlaka incele:  Her Kutlamaya Uygun Eğlenceli Yaş Pasta Süslemeleri

1Pasta kreması sıkma torbası

Yapacağınız pasta için öncelikli malzemelerin başında pasta kreması sıkma torbası gelir. Bu torba sayesinde dilediğiniz kuru veya yaş pastaya, istediğiniz kremayı uygulayabilirsiniz. Pasta kremanızı yaparken yumurta beyazı, şeker, süt ve istediğiniz bir meyve yeterli olacaktır. Mikserle çırptıktan sonra torbaya koyacağınız kremayı, dilediğiniz başlık yardımıyla uygulayabilirsiniz.

2İstediğiniz şekilde figürler oluşturun

Pasta krema torbası yardımıyla dilediğiniz kremayı pastanızda kullanabilirsiniz. Torbanın ağız kısmına takacağınız farklı şekillerde başlıklar sayesinde büyük veya küçük, düz veya şekilli figürler ortaya çıkarabilirsiniz. Pastanızın her bölümünü değişik figür desen ve renklerle süsleyerek, göz alıcı bir pasta yaratabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Pasta Kalıpları

3Şeker hamurunuz bile özel olsun

Pastanızı evde yapmaya karar verdiyseniz, her detayın özel olmasına özen göstermelisiniz. Pasta süsleme malzemeleri ile lezzetini ön planda tutmalı; fakat görünümü asla ihmal etmemelisiniz. Bu güzel oklava sayesinde şeker hamurunuzun kalplerle dolu olmasını sağlayabilir, dört bir yanını sevimli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

4Kalıplarla hikâyenizi oluşturun

Pastanızın üzerine, kurabiyeleriniz için de kullandığınız kalıplarla özel bir hikâye oluşturmanız mümkün. Bunun için bir hazırlık yapmalı, pastanızın hangi bölümüne hangi kalıpla nasıl bir şekil vereceğinizin planını yapmalısınız. Hazırladığınız planı uygularken da hafif dokunuşlarla kalıcı şekiller bırakmaya özen göstermelisiniz.

Mutlaka incele:  Şeker Hamurundan Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır?

Pasta Süsleme Malzemeleri ile Çizgiler ve dilediğiniz detaylar

pasta-susleme-malzemeleri-ekipmanlari-10

Pastanızın yan kısımları için kullanacağınız bu küçük ama faydalı ekipman sayesinde, pastanızın profesyonel bir elden çıktığını gösterebileceksiniz. Böylece hem her aynı tarzda şekillendirilmiş; hem de misafirlerin dikkatini görsel olarak da çekecek bir pastaya sahip olacaksınız.

Kendi elinizden çıkacak tüm pastalar için kullanabileceğiniz bu pasta süsleme malzemeleri, sizin emeğiniz ile çok daha lezzetli bir hale gelecektir. Afiyet olsun!

pasta-susleme-malzemeleri-ekipmanlari-3 pasta-susleme-malzemeleri-ekipmanlari-6 pasta-susleme-malzemeleri-ekipmanlari-8 pasta-susleme-malzemeleri-ekipmanlari-11

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!