En Güzel Resimli Doğum Günü Pastası Modelleri

En güzel doğum günü pastaları fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

6258

Doğum günlerinin en son trendlerinden bir tanesi de resimli doğum günü pastası modelleridir. Bu modellerin çokça tercih edilmesinin nedeni ise bir hatırayı yansıtabilmesi en önemlisi de kişiye özel olduğundan özel hissettirmesinden kaynaklanmaktadır.

Resimli Doğum Günü Pastası Modelleri

Resimli olarak tasarlanan pastalar direk pastanın üzerine resim baskısı şeklinde uygulanabildiği gibi pastanın şeker hamuruyla kaplanmasının ardından da baskı yapılabilmektedir. Her ne şekilde tasarlanırsa tasarlansın resimli doğum günü pastası modelleri 1 yaş, sevgili, özel arkadaşlar için yapılan organizasyonlarda tercih edilmektedir.

Mutlaka incele:  Yeğene Doğum Günü Mesajı

1Sevgiliye resimli doğum günü pastası modelleri

Resimli pasta denildiğinde ilk akla gelen sevgiliniz için düzenlediğiniz özel bir doğum günü için kullanımı gelmektedir. Çünkü pastanın üzerine sevgilinizle birlikte mutlu bir anınıza ait bir fotoğrafın basılmış olması sevgilinize kendisini çok daha özel hissettirecektir. Kalpli pastaları seçebileceğiniz gibi resim pasta için pasta üzeri çerçeveli baskılar da oldukça revaçta modellerdendir.

2Çocuklar için resimli doğum günü pastası

Çocuklar için üretilen baskılı pastalarda çocuğunuz fotoğrafı, sevdiği çizgi film karakteri ya da sizin için önemli herhangi bir resim pastaya işlenebilmektedir. Bu konuda bir alternatif baskı fikri de çocuğunuzun çok sevdiği bir eşyası (oyuncak arabası gibi) olabilir.

Mutlaka incele:  3 Yaş Parti Süsleri, Konsepti ve Fikirleri

3Taraftar baskılı resimli doğum günü pastası modelleri

Taraftarlık ve takım ruhu bazı kişiler için vazgeçilmezdir. Bu nedenle de bu kişiler için sürpriz doğum günleri için de en çok bu taraftar konsepti kullanılır. Bayan erkek fark etmez takımına âşık birine en güzel doğum günü organizasyonu takımına ait figürlerin basılı olduğu pastayla yapılmaktadır.

4Film şeritli resimli pasta modelleri

Doğum günü organizasyonunda nostalji havası estirmek istiyorsanız üzerine şekerden bir baskılı film şeridi olan pasta modellerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz. En havalı resimli doğum günü pastası modelleri arasında yer alan bu pastalar çok şık duruyorlar.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Evde Doğum Günü Süslemeleri

5Teknolojik resimli pasta modelleri

Teknolojiyi her yerde görmeye alıştık neredeyse. Eğer ben teknolojiden vazgeçmem diyenlerdenseniz akıllı telefon şeklinde tasarlanmış resimli pastalar tam size ve doğum gününüze göre olacak. Bu ilginç modelli pastaları sade ve daha cool temalı organizasyonlarda tercih etmelisiniz.

6Sıradışı resimli doğum günü pastası modelleri

Resimli pasta modelleri oldukça geniş bir tasarım çeşitliliğine sahiptir. Çünkü istenilen resmi pasta üzerine basmak mümkün olmaktadır. Eğer çok farklı, sıra dışı biraz da espirili doğum günü pastası istiyorsanız hayal gücünüze bağlı olarak çok güzel seçenekler bulabilirsiniz.

Resimli Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır?

Doğum günü pastanızı bir pastacıya yaptırabileceğiniz gibi biraz maharetliyseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Öncelikle pastayı oluşturduktan sonra şeker hamuruyla kaplayıp, süsleme olarak da yine bir baskıcıda yaptırdığınız resimli şeker hamuru parçasını pastaya uygun şekilde giydirmeniz harika bir pasta oluşturmanız için yeterli olacaktır. İlgili yazıyı okuyarak ‘Şeker Hamurundan Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır?’ öğrenebilirsiniz.

resimli-dogum-gunu-pasta-modelleri-1 resimli-dogum-gunu-pasta-modelleri-2 resimli-dogum-gunu-pasta-modelleri-3 resimli-dogum-gunu-pasta-modelleri-4 resimli-dogum-gunu-pasta-modelleri-5

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!