Saç Boyama Modelleri Püf Noktaları

1347

Özellikle son yıllarda bayanların yeni trend olan saç boyama modellerine yöneldiği görülmektedir. Bu saç boyama modelleri arasından ten renginize en uygun olan ve yüzünüze gidecek olanları tercih etmeniz sizleri olduğunuzdan daha genç gösterebileceği gibi, yanlış seçimler sonucunda olduğumuzdan daha yaşlı veya daha çirkin olarak görünmenizde mümkündür. Öncelikle kendinizi tanımalı ve hangi saç modelinin size daha çok yakışacağını tespit etmelisiniz. Bunun için özellikle yakın çevrenizde de danışarak hangi saç boyama modelleri üzerinde yoğunlaşacağınıza karar vermelisiniz.

Mutlaka incele:  Emo Saç Modelleri Nasıl Kesilir?

Saç Boyama Modelleri Makyaja Göre Farklılaşır

Örneğin sarı ve platin tonlarındaki saçlar olduğundan daha olgun göstermekle birlikte makyajsız kullanımlarında 10-20 yaş daha fazla göstermesi de mümkün olacağından ve her yüz tipine uygun olmadığından tercihinde dikkat edilmesi gereken tonlardandır. Ancak “Arkadaşıma yakıştı bana da yakışır” düşüncesiyle hareket eden hanımlar ne yazık ki yanlış renk seçiminin kurban olmaktadırlar.

1Son zamanlarda ombre, sombre, röfle  gibi değişik saç boyama modelleri üzerinde durulmaktadır.

Ancak iki rengin geçişinde önemli farklılıklar olduğunda daha çok yıpranmış ve çirkin bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle bu geçişleri iyi sağlayabilecek bir kuaför ile birlikte çalışmalısınız. Özellikle bu tip saç uygulamalarında daha kritik bir süreç yaşandığından dolayı saç boyama modelleri için evde uygulamak pek sağlıklı olmayacaktır.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri

2Kimyasal açıcıların yoğun kullanımı saç sağlığınız için risk oluşturmaktadır.

Nitekim kullanılan kimyasal açıcılar bir süre sonra saçlarınızı yıpratmakta ve doğal olmayan bir görüntü elde edilmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden öncelikle görünümden ziyade saç sağlığınızı tehdit etmeyecek saç boyama modelleri tercih edilmeli ve çok fazla açıcı içeren boyalardan kaçınmalısınız.

3Hangi saç boyama modelleri ile daha doğal ve canlı görünüm sağlayabilirim?

Özellikle amonyaksız ve tamamen organik saç boyama modelleri sayesinde hem boyama esnasında hem de sonrasında daha az kimyasala maruz kalarak bu süreci kolaylıkla atlatabilirsiniz.  Aynı zamanda sizler için önereceğimiz saç maskelerini uygulayarak saçınızı daha canlı ve doğal bir şekilde korumayı sağlamalısınız. Çünkü var olan süreç içerisinde bu uygulamalar aylık olarak tekrarlanmak suretiyle, özellikle kızıl saçlarda boyanın akması sebebiyle sürekli olarak her ay her ay uygulanan boyama sonucunda saçlar önemli derecede yıpranmaktadır.

Mutlaka incele:  Mavi Siyah Saç Rengi Örnekleri ve Modelleri

Saç boyama işlemi nasıl yapılır?

Boya rengine karar verirken bunun devamlılığını ve saç tipinize uyumluluğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü maalesef giden saçlarınız çok uzun sürede uzadığı için geri alınmayacak bir işleme maruz kalmaktadır. Saç boyama modelleri işlemi nasıl yapacağınıza dair bilgi için tıklayınız.

saç boyama modelleri

saç boyama modelleri

saç boyama modelleri

saç boyama modelleri

saç boyama modelleri

saç boyama modelleri

saç boyama modelleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!