Birbirinden Güzel Salık Saç Modelleri

Birbirinden güzel saç modelleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

3375

Salık saçlar, en çok kullanılan saç modellerindendir. Özellikle saçlarına şekil vermekte zorlananlar ya da saç yapmaya fazla vakti olmayanlar salık saçları tercih ederler. Güzelce taranmış ya da maşayla, düzleştiriciyle şekil verilmiş salık saç modelleri ile de şık görünebilirsiniz.

Birbirinden Güzel Salık Saç Modelleri

Salık saç modelleri, saçlarını toplamayı sevmeyen kadınların da favorisi olmuştur. Saçlarınıza farklı şekillendiriciler sayesinde şekil vererek salık bırakabilirsiniz. Düzleştiriciyle düzleştirebilir, maşa yapabilirsiniz. Eğer isterseniz saç kurutma makinenize taktığınız aparatlarla da güzel şekiller verebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Saç Boyama Modelleri Püf Noktaları

1Burgulu Salık Saç Modeli

Örgü yapmayı biliyorsanız saçlarınıza burgu yaparak salabilirsiniz. Bu görselde olduğu gibi arkadan minik bir burgu yapabilirsiniz. İsterseniz örgü de yapabilirsiniz. Örgü yapmakta çok iyi değilseniz bile biraz gevşek ve salaş bir örgü yapmanızda bir sakınca yok. Salık bir model olduğu için göze yine de hoş görünecektir. Dalgalı saçlarınız varsa örgünün çok da iyi olmaması fazla göze çarpmayacaktır. Örgü yapmak istemiyorsanız iki taraftan parmağınızla burgu yaparak arkada birleştirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Toplu Saç Modelleri

2Dalgalı Salık Saç Modeli

Dalgalı salık saçlar abiye ile de günlük kıyafetleriniz ile de uyumlu olabilir. Burada önemli olan nasıl bir dalga yaptığınızdır. Günlük kıyafetleriniz için tercih ettiğiniz dalga çok abartılı olmamalı. Orta boy salık saç modelleri yapmak istiyorsanız dalgalı saçları tercih edebilirsiniz. Saçlarınız kısaysa ve kabarmaya meyilliyse hafif dalgalı bir saç modeli yapabilirsiniz. Sık dalgalar saçlarınızı olduğundan kısa ve kabarık gösterecektir.

3Salık Saç Modelleri Kime Yakışır?

Salık saçlar aslında herkese yakışır. Saçınız güzel tarandıysa, güzelce şekil verildiyse saçlarınızı salık bırakabilirsiniz. Salık saçlar kusur kapatmada da iyidir. Kiloluysanız ve uzun saçlarınız varsa, saçlarınız yüzünüzü daha küçük gösterebilir. Uzun ve düz saçlar geniş yüzleri kamufle etmek için iyi bir tercih olacaktır. Saçlarınıza istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Sadece günlük ve özel günler için yapılabilecek saçları iyi ayırt etmeye dikkat edin.

Mutlaka incele:  En Güzel Küt Saç Kesim Modelleri

En Güzel Saç Örgü Modelleri ve Örme Saç Modelleri Yapılışları

Örgülü saçlar kullanışlı ve şık modellerdir. Saçlarınıza kolayca şekil vermek istiyorsanız örgü tercih edebilirsiniz. En güzel saç modelleri için En Güzel Saç Örgü Modelleri ve Örme Saç Modelleri Yapılışları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!