Salon Düğünü Duvak Modelleri

1339

Düğün dendiğinde ilk akla gelen salon düğünleri, yıllardan beri en popüler düğün mekanları arasında yer alıyor. Hemen her mevsimde yapılabilmesi ve geniş kapasitesi ile tüm davetlilerin rahatça sığmasını da sağlıyor. Salon düğünleri, salon dekorasyonuna ve düğün temasına göre de farklılık gösterebiliyor. Ancak genel olarak bu düğünler, gösterişli ve şaşaalı olarak yapılıyor. Eğer siz de bir salon düğünü yapacaksanız gelinliğinizi de bu temaya uygun seçmişsiniz demektir. Bu gösterişli ve büyüleyici temaya uygun salon düğünü duvak modelleri seçme konusunda ise size harika tavsiyelerimiz var.

Mutlaka incele:  Vintage Duvak Modelleri İçin Fikirler

Birbirinden Güzel Salon Düğünü Duvak Modelleri

Duvak – saç modeli uyumu, işlemeler, kabarık duvak modelleri, salon düğünleri için uzun ve detaylı duvak modelleri ideal olmaktadır. Büyüleyici atmosferde sizin kaldırabilecek bir duvak modeli seçmeniz kritiktir.

1İşlemeli duvaklar, salon düğünleri için ideal

Salon düğünleri için seçilen gelinlikler genellikle taş ya da dantel işlemeli modellere sahip oluyor. Elbette bu gösterişli görünümü duvaklarda da görmek mümkün. Duvakların kenarlarında yer alan bu işlemeler çok zarif ve farklı bir hava kazandırıyor. Bir de gelinliğinizdeki taş ya da dantelin aynısını duvağınıza işletirseniz çok daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Bu tarz göz alıcı duvaklar salon düğünlerinizin o asil havasına son derece uyum sağlıyor.

2Uzun duvaklar, hemen her kadının hayalleri arasında yer alıyor

Yerlerde sürünen ve siz mekana girdiğinizde arkanızdan gelen duvaklar elbette sizi çok asil hissettiriyor. Eğer bir salon düğünü yapacaksanız bu uzun duvakları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İhtişamlı bir görünüm için bu tarz bir duvak en iyi seçim olacaktır. Ancak eğer uzun bir duvak tercih ettiyseniz kısa ya da orta boyda yedek bir duvak edinmeyi de ihmal etmeyin. Çünkü düğün esnasında çok fazla oturup kalkacak ve dans edeceksiniz. Uzun duvağı çıkararak hareketlerinizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler

3Uzun duvaklarda da birçok detay bulunabilir

Eğer uzun bir duvak tercih etmek istiyorsanız her zaman düz bir tül şeklinde olmayabilir. Uzun da olsa uç ve yan kısımlarında dantel ve taş işlemeleri bulunabilir. Bu tür detaylar duvağı çok daha gösterişli bir hale getirir. Eğer tamamı dantelli bir gelinlik tercih ettiyseniz, duvağınızın yalnızca uç kısımlarında birkaç dantel işlemesinin olması yeterli olacaktır.

Mutlaka incele:  Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler

4Duvağın saç modelinize uygunluğu da önem taşıyor

Salon düğünleri için genellikle topuz saç modeli tercih edilir. Topuz için duvak seçimi yaparken topuzun altından aşağı sarkan modelleri tercih ederseniz çok daha hoş bir görüntü sağlarsınız. Dağınık ya da balerin topuzu ile bu tarz salon düğünü duvak modelleri son derece şık bir görünüme kavuşturacaktır.

5Kabarık duvaklar en çok salon düğünlerinde tercih ediliyor

Moda hiç geçmeyecek olan kabarık duvaklar, oldukça gösterişli olduğu için salon düğünleri için son derece ideal. Bu tarz bir duvak takmak için saçınızı ister sıkı bir topuz yaptırabilir isterseniz de açık bırakabilirsiniz. Kabarık duvakları, straplez gelinliklerle tercih ederseniz çok daha hoş bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Duvak Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Gelinliğin ve ortamın atmosferine, büyük bir ağırlık katan duvaklar, seçim aşamasında oldukça, detaylı düşünmek gerekir. Gelinlik tipine göre, yüz tipine göre, saç modeli tipine göre değişkenlik gösteren duvak modelleri için ayrıntılı düşünmek ve araştırma yapmak gerekebilir. Dilerseniz bu konuda Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler yazımızı okuyabilir ve daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!