Şeker Hamuru Fiyatları ve Malzemeleri

En güzel şeker hamurundan pasta yapımı fikirleri için yazımızın sonundaki galeriye ve ilgili içeriklerimize mutlaka göz atın!

1492

Şeker hamuru, son yıllarda pastacılığın ana malzemelerinden biri haline geldi. Şeker hamuruyla yapılan kurabiyeler, pastalar daha çok tercih edilir oldu. Hal böyleyken şeker hamuruna rağbet de arttı. Şeker hamuru fiyatları nedir, şeker hamuru malzemeleri nereden alınır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Şeker Hamuru Fiyatları ve Malzemeleri

Şeker hamuru fiyatları markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterse de genellikle arada çok fazla fark olmuyor. Farklı markalar şeker hamuru üretiyorlar. Şeker hamuru hakkında merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Mutlaka incele:  30 Yaş Pastası Modelleri ve Yazıları

1Şeker Hamuru Nedir?

Şeker hamuru pastaları, kekleri süslemek için kullanılır. Daha çok özel günler için yapılan pastalarda tercih edilir. Doğum günü, nişan, düğün pastalarında şeker hamuru kullanımı oldukça yaygındır. Şeker hamuru ucuz ve kolay bulunan bir malzeme olduğu için pasta satıcılarının sıkça tercih ettiği bir malzeme olmuştur. Şeker hamurundan farklı figürler, şekiller de yapılıp pastaya ayrı bir hava katılabilir.

2Şeker Hamuru Nasıl Açılır?

Şeker hamuru, kolay şekil alan bir malzemedir ancak kullanımı sanıldığı kadar kolay değil. Şeker hamurunu kullandıkça zamanla daha iyi sonuçlar çıkarmaya başlarsınız. Şeker hamuru şekillendirme malzemeleri kullanarak daha kolay şekil verebilirsiniz. Öncelikle şeker hamurundan kullanacağınız kadarını ayırmalısınız. Pürüzsüz temiz bir yer hazırlamalısınız. Şeker hamurunu açacağınız yer kuru olmalı. Merdaneyle ya da kalın bir oklavayla açabilirsiniz. Açarken nişasta kullanabilirsiniz. Hamur bu şekilde daha yumuşak olur ve kolay şekil alır.

Mutlaka incele:  Doğum Günü İkramları ve Tarifi

3Şeker Hamuru Nereden Satın Alınır?

Şeker hamuru eskiden biraz daha zor bulunuyordu ama artık internetten de şeker hamuru bulmak mümkün. Ayrıca şeker hamuru fiyatları Eminönü semtinde de çok fazla değişmiyor. Eminönü’nde pastacılıkla ilgili birçok malzemeyi bulabilirsiniz. Özellikle çarşılardan farklı kalite ve renklerdeki şeker hamurlarından bulabilirsiniz.

4Şeker Hamuru Şekillendirme Malzemeleri Nelerdir?

Şeker hamuru şekillendirme malzemeleri internetten ya da pastacılık malzemeleri satılan yerlerden alınabilir. Şeker hamuru cetvelleri, basmalı kalıplar, silikon kalıplar en çok kullanılan malzemelerdir. İstediğiniz şekli vermekte zorlanıyorsanız silikon kalıplar imdadınıza yetişebilir. Harfli, sayılı kalıplarla pastaların ve keklerin üstüne istediğiniz yazıları kolayca yazabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Şimşek McQueen Pasta Modelleri ve Yapılışı

5Şeker Hamuru Seti

Şeker hamuru seti de internetten ya da pastacılık malzemeleri satılan yerlerden satın alınabilir. Bu setlerin içerisinde farklı renklerde şeker hamurları ve şekillendirmek için malzemeler bulunur. Bu tarz setler başlangıç için de oldukça kullanışlıdır. Farklı markaların farklı setlerini deneyebilirsiniz.

6Şeker Hamuru Kalıpları Fiyatları

Şeker hamuru kalıpları fiyatları oldukça uygundur. Herkesin kolayca satın alabileceği fiyatlarla satılan bu kalıplara internetten ulaşmak da mümkün. 10 TL’den 30 TL’ye kadar değişen fiyatlarda kalıp bulabilirsiniz. Kalıbın büyüklüğüne göre fiyatlar artabilir.

Şeker Hamurundan Pasta Yapımı Püf Noktaları

Şeker hamurundan pasta yapmak istiyorsanız ve pasta yapımı ile ilgili püf noktaları hakkında bilgi almak istiyorsanız Şeker Hamurundan Pasta Yapımı Püf Noktaları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!