Şirinler Pasta Modelleri – En Güzel Şirinler Pasta Süsü Yapımı

En güzel doğum günü pastaları fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1919

Çocuk doğum günlerinde çizgi film karakterlerinin kullanıldığı pasta tasarımları oldukça favoridir. Şirinler pasta modelleri arasından dilediğinizi seçerek güzel bir şirinler temalı doğum günü organizasyonu yapmak için bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Şirinler Pasta Modelleri İçin Harika Fikirler

Şirinler çocukların en sevdikleri çizgi film karakterlerinden birisidir. Bu nedenle doğum günü teması olarak da sıklıkla kullanılmaktadır. Aşağıdaki pasta modelleri arasından konseptinize en uygununu seçerek yaptırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Dinazorlu Pasta Modelleri Fikirleri ve Yapılışları

1Şirinler evi tasarımlı pasta modelleri

Bu modeller tek kat olarak tasarlanmış bir pasta üzerine şeker hamurundan hazırlanmış bir şirinler evinin monte edilmesiyle yapılmaktadır. Modelin farklı tasarımları bulunmakla birlikte kız çocuk doğum günlerinde Şirine’li, erkek çocuk doğum günlerinde ise diğer şirin figürleri kullanılmaktadır.

2Bebek şirin temalı şirinler pasta modelleri

Bebek doğum günlerinde bebek şirinin kullanıldığı resimdeki gibi pasta modelleri hem çok hoş hem de sevimli olacaktır. Ancak bu modeli yaptırırken profesyonel bir pasta tasarımcısı olan organizasyon şirketlerinden yardım almalısınız.

3Büyük bir şirin figürü şeklinde dizayn edilen modeller

Şirinler temalı doğum günlerinde bir diğer çok tercih edilen pasta modeli ise şirin figürü şeklinde olanlardır. Bu pasta modellerinden birini yaptırmadan önce hangi şirin figürünü kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Mutlaka incele:  3 Yaş Pastası Modelleri, Yapımı ve Kalıpları

4Resimli şirinler pasta modelleri

Resimli şirinler temalı pastalar diğer modellere göre her ne kadar daha klasik olsa da aslında tasarım anlamında daha büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İstediğiniz her türlü şirinler resmini pastanızın üzerine baskı yaptırmanız mümkündür.

5Gargamel ve şirinler temalı pastalar

Klasik şirinler evi ve şirinler figürlü pastalardan sıkıldıysanız, değişiklik arıyorsanız resimde gördüğünüz gargamel ve şirinler temalı pasta tam isteğinize göre olacaktır. Tasarımı kendi isteklerinize göre farklılaştırabilirsiniz.

En Güzel Şirinler Pasta Süsü Yapımı

Şirinler pastalarını süslemede ve tasarlamada çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Ancak daha şık tasarımlar yaratmaya olanak tanıması nedeniyle genelde süsleme konusunda şeker hamurundan yararlanılmaktadır. Şeker hamuru sayesinde çok farklı tasarımlar yapılmakta ve en güzel şirinler pasta süsleri tasarlanabilmektedir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Sevimli Angry Birds Pasta Modelleri

en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-1Pasta süslemenizi evde kendiniz yapmayı planlıyorsanız öncelikle yapmak istediğiniz şekli şablon olarak çıkarın ve karşınıza alın. Çünkü şekil verirken bakmanız gerekecek. Ardından kullanacağınız renkte şeker hamurlarını ve şekil vermek için de bazı aletleri hazırlayın.

en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-2Tüm hazırlıklarınızı yaptıktan sonra ilk olarak şirin figürünün ayak kısmını yapın. Ardından sırasıyla gövde, kafa ve en son da şapka kısmını yapıp figürünüzü bitirin. Şeker hamurunu nasıl şekillendirilerek şirinler figürü haline getirileceğini aşağıdaki resimlerden takip edebilirsiniz. Malzemeler oldukça basit olmasına rağmen güzel bir şekil yaratmak için biraz da el becerisi şart. Doğum günlerinde pasta modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ‘Çocuk Doğum Günü Yaş Pasta Modelleri’ başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-3 en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-4 en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-5 en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-6 en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-7 en-guzel-sirinler-pasta-susu-yapimi-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!