Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

2654

Su dalgası saç modelleri hem günlük hayatta hem de özel bir yere giderken tercih edilebilecek şık bir modeldir. Maşayla ya da maşasız su dalgası yapmak için birçok yöntem vardır.

Su Dalgası Saç Modelleri İçin Bilmeniz Gerekenler

Eğer su dalgası saç modelleri için maşa kullanacaksanız mutlaka ısıdan koruyucu sprey kullanın. İşleminiz bittikten sonra da hafif ışıltı veren bir sprey ile saçlarınızı sabitleyin. Böylece muhteşem dalgalarınız gün boyu saçınızda kalacaktır.

Mutlaka incele:  Yeşil Göz Makyajı İçin Öneriler

1Pratik Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Eğer saçınız kolay şekil alıyorsa su dalgası yapmanız da kolay olur. Bunun için banyodan çıktıktan sonra saçınızın nemini bir havluyla alın ve kalem ya da pipet gibi bir nesneye saçınızı sarın. Saçın yönünü bozmadan yavaşça kalemi ya da pipeti çekip saçlarınızı parmaklarınızla dağıtıp spreyleyin.

2Örgüyle Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Banyodan çıktıktan sonra saçınız ıslakken bukleli saçlar için saç köpüğünüzü sıkıp saçınızda dağıttıktan sonra istediğiniz sıklığa ve genişliğe göre saçlarınızı sıkıca örün. Ardından saçlarınızı yüksek ısıda ve düşük hızda kurutun. Kuruttuktan sonra 1 saat daha örgüleri bekletin ve örgüleri saçları bozmadan açın. Parmaklarınızla hafifçe dağıtıp saç spreyi sıkarak sabitleyin.

Mutlaka incele:  En Güzel Yandan Saç Modelleri

3Düzleştiriciyle Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Saçınıza düzleştiriciyle de su dalgası saç modelleri yapabilirsiniz. Bunun için işlemden önce mutlaka saçınıza bir ısı koruyucu sprey sıkın ve saçlarınızın tamamen kuru olmasına özen gösterin. Düzleştiriciniz seramik olursa saçınız daha az kırılacaktır. Saçlarınızı tutamlara ayırın ve buklelerin ne yöne olmasını istiyorsanız kökten uca doğru giderek o yöne çevirin. Bu işlemi bütün tutamlara uygulayın. Ardından saçlarınızı parmaklarınızla dağıtın ve saç spreyiyle sabitleyin.

4Maşayla Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Saçınıza maşayla da su dalgası yapabilirsiniz ancak bu çok fazla doğal bir görüntü olmayacaktır. Saçınıza maşayla su dalgası yapmadan önce mutlaka ısı koruyucu sprey sıkın ve saçlarınızı kalın tutamlara ayırın. Ardından her bir tutamı istediğiniz yöne doğru sarın ve saçlarınızı parmaklarınızla açıp spreyle sabitleyin.

Mutlaka incele:  Sarı Balyajlı Saç Modelleri Önerileri

5Kısa Saçlar İçin Su Dalgası Modelleri

Su dalgası saç modeli çoğunlukla uzun saçlar için tercih edilse de kısa saçlarda da oldukça hoş bir görünüm sağlıyor.

6Su Dalgası Saçlar Oldukça Doğal Görünüyor

Son yıllarda artan doğal görünüm trendi saçlarda da etkisini gösterdi. Çok daha doğal görünüm isteyen kadınlar saçları için su dalgası modelini tercih ediyor.

7Sarı Saçlarda Harika Görünüyor

Su dalgası saç modelleri en çok sarı saçlara yakışıyor. Sarı saçların yanı sıra kumral, sarı balyajlı veya ombreli saçlarda da harika bir görünüm veriyor.

En Güzel Su Dalgası Saç Modelleri

Su dalgası saç modelleri size ayrı bir hava katacaktır. Daha farklı saç modellerine göz atmak isterseniz Saç Yapım Modelleri İle Fark Yaratın isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

su-dalgasi-sac-modelleri4 su-dalgasi-sac-modelleri-3

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!