En Güzel Suda Doğum Fotoğrafları

Birbirinden güzel doğum fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

445

Doğum fotoğrafçılığı alanında genellikle sezaryen ameliyatları konu edilse de, normal doğum ve suda doğum fotoğrafları da tercih edilenler arasındadır. Hayatın en değerli anlarından olan yaşamın ilk dakikalarının fotoğraf karesine kaydedilmesi, özel ve bir o kadar da özenilmesi gereken durumlardandır.

Suda Doğum Fotoğrafları

Doğum anının fotoğraf başarısı, duygunun doğru aktarılmasına ve kalitenin yüksek olmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yazımızda göreceğiniz suda doğum fotoğrafları ile fikir edinebilir, vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kolay Doğum İçin Öneriler

1Suda doğum fotoğrafları ile derin duygular

Yeni bir bireyin aileye katıldığı an kuşkusuz en duygusal ve samimi anlardandır. Doğum sonrası ilk fotoğrafta derin duyguları yansıtmak için biçilmiş kaftan.

3Eşinizin desteği oldukça önemli

Doğum, sonu güzel olsa da sancılı bir süreçtir. Bu zaman diliminde eş desteği ve ortak durumu paylaşmak önemlidir. Suda doğum fotoğrafları da bu anlar kadrajlanmaktadır.

4Sıcaklık, samimiyet ve birliktelik

Aileye yeni katılan birey ile doğum sonrası fotoğrafı en anlamlı olanlardandır. Sıcaklık, samimiyet ve birliktelik duygusu en iyi şekilde temsil edilmektedir.

5En özel anlardan

Suda doğum fotoğrafları ile aylarca karnında taşıdığı bedene ilk sarılış elbette ki çok özel bir an… Annenin evladına ilk sarılışı olan kareler de yine en içten çekimlerde biridir.

Mutlaka incele:  Doğum Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?

6Ortak mutluluk

Ailenin genişlemesi anne ve babanın ortak mutluluğudur. Duyguları net olarak aktaran kareler doğum fotoğrafçılığının en temel prensiplerindendir.

 

7Rahatlık ve güvende hissiyatı

Doğum öncesi, sırası ve sonrasında yakınlarından göreceği destek, anneyi psikolojik olarak rahatlatmakta ve güvende hissettirmektedir. “Daima ve koşulsuz yanında olma hissi” her insan için kıymetlidir.

suda 8

8Ailenin diğer bireyleri

Ailenin yeni bireyine abla/ağabey de tanıklık etmek isteyebilir. Kardeşinin aralarına katılma sürecinde sevgi ile beslenen çocuklar, farklı bakış açıları kazanmaktadır. Kıskançlık ya da paylaşamama gibi durumlar minimuma indirgenmektedir.

9Ve Merhaba!

Her doğum türünde olduğu gibi suda doğum sonrasında da dünyaya “merhaba” diyen bebeğin ilk anı elbette ki çekimlerin en güzeli… Dilerseniz, Doğum Fotoğrafçısı Seçimi İçin Öneriler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!