Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Görkemli Bir Sünnet Düğünü İçin Sünnet Şapkası Örnekleri ve Modelleri

author
Nedim Emre Akın
tarafından 01/05/2021 tarihinde yazıldı.

Sünnet düğünü yapılacak çocuk için sünnet kıyafeti olmazsa olmazdır. Sünnet şapkası ve sünnet asası kıyafetin tamamlayıcı parçalardır. Çocuğunuzun sünnet düğünü için sünnet kıyafeti alacaksanız ve sünnet şapkaları, asalarını incelemek için yazımızın devamını okumalısınız.


Sünnet Şapkası Seçimi İçin Harika Öneriler

Sünnet kıyafeti alırken yanında sünnet şapkası ve asası da verilir ancak eğer siz farklı bir şapka tercih etmek istiyorsanız şapka modellerine göz atabilirsiniz.


Görkemli Sünnet Şapkası

Sünnet düğünleri Osmanlı zamanında da görkemli bir şekilde yapılırdı. Özellikle şehzadelerin sünnet düğünlerine çok özen gösterilirdi. Bu geleneği sürdürmek amacıyla sünnet şapkalarına Osmanlı tuğraları işlenir. Bu şapkada böyle bir tuğra yok ancak gerek şekli, gerekse işlemeleri Osmanlı zamanında kullanılan şapkalara oldukça benziyor.


Krem Rengi Sünnet Şapkası

Sünnet şapkası kalıbı genellikle aynıdır. Sadece üzerindeki işlemeler, süsler ve kumaşlar değişir. Bu krem rengi şapka diğer şapkaya göre oldukça sade. Üzerinde boncuklar da kullanılmamış. Şapkanın üzerinde kullanılan tüyler ve tüylerin altındaki simge Osmanlı döneminde kullanılan şapkalardan esinlenerek hazırlanmış.


Tuğralı Beyaz Renk Şapka

Sünnet şapkalarında tuğra kullanımı azımsanmayacak derecede fazla. Eskiden bazı dönemlerde şehzadelerin kullandığı sünnet şapkalarında babalarının tuğraları bulunurdu. Bu gelenek günümüzde de devam ediyor. Bu şapkada da bir tuğra kullanılmış. Tuğranın kenarlarında beyaz renk ve altın renk boncuklar bulunuyor. Altın renk zenginliği çağrıştırdığı için Osmanlı'da sık sık kullanılırdı.


Lacivert Sünnet Şapkası

Sünnet şapkası yapımı oldukça emek isteyen bir iştir. Şapkalarda eski dönemlerden esintiler bulmak çok da sürpriz olmuyor. Bu tarz bir şapkayı şehzade sünnetlerinde de görmek mümkündü. Tabii o şapkalar çok daha görkemli ve işlemeli oluyorlardı. Tülün altındaki kısımda da tuğra görmek çoğu zaman mümkündü. Bu şapka da şehzade şapkalarından esinlenilmiş. Sünnet sapkasi yapimi için siz de böyle bir şapkayı örnek alabilirsiniz.


Altın Renk Ağırlıklı Sünnet Şapkası

Altın renk, zenginliği çağrıştırır. Osmanlı zamanında da altın kullanılmayan yerlerde altın kaplama kullanılırdı. Bu şapka da altın renkler sayesinde görkemli duruyor. Diğer şapkalarda kullanılmayan bir kumaş kullanılmış. Eğer sizin de elinizde farklı kumaşlar varsa bu kumaşları kullanarak şık bir sünnet şapkası hazırlayabilirsiniz.


Ertuğrul Model Sünnet Şapkaları

Bu tarz sünnet şapkalarını pek görmemiş olabilirsiniz. Fazla görkemli durmadıkları için pek tercih edilmiyor. Bu görseldeki şapka, eskiden kullanılan sarıklardan esinlenerek hazırlanmış. Üzeri, beyaz renk boncuklarla süslenmiş. Siz böyle bir şapka hazırlayacaksanız biraz daha görkemli durması için altın renk boncuklar da tercih edebilirsiniz.


Sünnet Şapkası ve Asası

Sünnet şapkaları ve asaları takım olarak satılıyor. Tamamen birbiriyle aynı olmasalar da renk olarak birbirlerine oldukça benziyorlar. Bazen asa yerine kılıç da tercih ediliyor. Bu kılıçlar Osmanlı kılıçlarına benzeyen, eğri modelde kılıçlar olduğu gibi düz kılıçlar da olabiliyor. Tabii ki bunun çok bir önemi yok. İki modele de bakarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz.


Sünnet Sopası

Sünnet sopası yapımı, şapka yapımına nazaran daha kolaydır. Kumaşlarla ve boncuklarla kolayca süslenebilirler. Tüy ise sünnet sopalarında sık sık kullanılır. Çocuğunuzun sünnet şapkasını ve sopasını isterseniz siz hazırlayabilirsiniz.


Sünnet Davetiye Örnekleri

Çocuğunuza sünnet düğünü yapacaksanız ve davetiye hazırlatmak istiyorsanız Sünnet Davetiye Örnekleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.


En İyi Sünnet Organizasyon Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Sünnet Organizasyon profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Görkemli Bir Sünnet Düğünü İçin Sünnet Şapkası Örnekleri ve Modelleri için en iyi profesyonel listesi
5.0 48 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sünnet Annesi Saç Modelleri İçin Fikirler Sünnet Araba Süsleri Yapımı ve Modelleri Sünnet Buzdolabı Süsleri Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Birbirinden Güzel Sünnet Kapı Süsleme Modelleri, Örnekleri En Güzel Sünnet Davetiye Yazıları, Sözleri ve Fikirleri Düğün, Sünnet İçin Karikatürlü Davetiye Örnekleri, Modelleri, Fikirleri En Güzel Sünnet Davetiye Örnekleri, Modelleri ve Fiyatları Kapaklı, Resimli, İlginç ve Güzel Sünnet Davetiyesi Modelleri En Güzel Sünnet Fikirleri: Sünnet Balonları Örnekleri ve Modelleri Sünnet Anı Defteri Yazıları, Modelleri ve Yapılışları Sünnet Mevlüdü Malzemeleri Nelerdir? Neler Gereklidir? Sünnet Davetiyesi Modelleri Farklı Önerileri En Güzel Sünnet Hediyelikleri Önerileri, Modelleri ve Fiyatları En Güzel Sünnet Kurabiyeleri Modelleri ve Fiyatları Sünnet Takı Kurdelesi Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Birbirinden Güzel Sünnet Mevlüt Hediyelikleri ve Fiyatları Sünnet Süsleri İçin En Güzel Örnekler Sünnet Sepeti Nasıl Süslenir? Sünnet Sepeti Süsleme Örnekleri Sünnet Kınası Süsleri, Birbirinden Güzel Sünnet Süsleri Fikirleri Birbirinden Güzel Sünnet Evi Süsleme Örnekleri ve Fikirleri En Güzel Sünnet Yatağı Süsleme Örnekleri, Malzemeleri ve Fiyatları Sünnet Düğünü Müzikleri Şarkı Listesi Sünnet Odası Nasıl Süslenir? Sünnet Odası Fikirleri Sünnet Kınasında Söylenen Şarkılar Listesi Sünnet Çocuğuna Kına Nasıl Yakılır? Sünnet Kınasında Neler Yapılır? Sünnet Kınası Hazırlıkları Sünnet Davetiye Sözleri ve En Güzel Sünnet Yazıları
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?