Türbanlı Gelin Başı Modelleri

En güzel türbanlı gelin başı modelleri için yazının sonunda bulunan galerimize mutlaka göz atın!

1701

Türbanlı gelin başı modellerinde gelinliğin modeli de önem arz etmektedir. Gelinliğinizi nasıl seçtiyseniz ona uyumlu olarak türbanlı gelin başı modellerini de seçmelisiniz. Bunun için öncelikle gelininizin aksesuarlı olup olmadığı ve nasıl bir yüz yapısına sahip olduğunuz önemlidir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kapalı Prenses Gelinlik Modelleri

Türbanlı Gelin Başı Modelleri

Özellikle türbanlı gelin başı modellerinde seçilen kumaşın daha yumuşak ve akıcı olması zarif bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Kalın ve kaba duran kumaşlar aynı zamanda sizi terleteceği için en mutlu gününüz işkenceye dönebilir. Aynı zamanda kumaş tipi sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebileceği ilk gibi daha narin de gösterebilir. Bu yüzden türbanlı gelin başı modellerinde özellikle İpek kullanımına gidilmesi saten kumaşlardan daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  İslami Düğün Davetiyeleri

1Eğer gösterişli bir gelinliğe sahipseniz türbanlı gelin başı modelleri seçeneklerinde daha sade seçeneklere yönelmelisiniz.

Çünkü hem gelin başında hem gelinlikle abartılı seçeneklere yönelmeniz şıklıktan uzaklaşmanıza ve avam bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır.

2Gelinliğin üzerindeki detay ya da aksesuarların türbanlı gelin başı modelleri üzerinde de kullanılması daha uyumlu bir görünüme sebebiyet verecektir.

Son yıllarda türbanlı gelin başı modellerindeki artış sizi seçim esnasında daha da kararsız kılabilir. ancak en rahat olacağınız seçenekleri seçmeniz ve üzerinde bulunan inciler boncuklar ya da dantellerin zevkinize köyle bezenmiş olması o gün daha mutlu bir gün geçirmenize olanak sağlayacaktır.

3Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bu türbanlı gelin başı modellerinde altına topuz yaparak kullanımının yaygın olmasıdır.

Bu topuzun özellikle bazı modellerde kaba bir görünüme neden olduğu görülmektedir. O yüzden abartılı yükseklikteki topuzlardan kaçınmalısınız. Çünkü bazen şık olacağım derken kötü bir görüntü elde etmek olasıdır.

Mutlaka incele:  Tesettür Nişan Başı Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri

4Daha modern bir görünüm elde etmek amacıyla sıradan türbanlı gelin başı modellerinin aksine şapkalı modellere yönelebilirsiniz.

 

Şapkalı modeller sayesinde daha şık bir görünümün yanı sıra daha rahat bir kullanım hâkimdir.

Nasıl bir gelinliğe sahipsiniz?

Tespit etmeniz gereken bir diğer konu nasıl bir kapalı gelinliğe sahipsiniz. Kapalı gelinlik modellerine ulaşmak için tıklayınız. Bunların dışında dikkat etmeniz gereken gelin başlarında kullanılan malzemelerin ağırlığıdır. Bunu sağlayacak olansa üzerindeki taşlar ve kullanılan tüldür. Bazı modellerde dekoratif amaçlı olarak çiçeklerle de süslenen türbanlı gelin başı yapılması söz konusudur. Bu çiçeklerin çok büyük ya da çok küçük olması arasında oldukça büyük fark vardır. Çok büyük çiçekler zaten kapalı olan başının daha da boğucu bir hale gelmesine sebep olabilir. Bu yüzden daha minik ve narin çiçeklerin kullanımı daha hoş durmaktadır.

türbanlı gelin başı

türbanlı gelin başı

türbanlı gelin başı

türbanlı gelin başı

türbanlı gelin başı

türbanlı gelin başı

türbanlı gelin başı

türbanlı gelin başı

 

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!