Yaş Pasta Süsleme Teknikleri, Çikolata ile Pasta Süsleme

1739

Yaş pasta tatlı krizleri için mükemmeldir. Yaş pastayı tatlı kriziniz geldiğinde çabucak hazırlayabilirsiniz. Ayrıca doğum günleri için de kendi ellerinizle pasta hazırlayabilirsiniz. Pasta yapmak kolay önemli olan yaş pasta süsleme teknikleri konusunda bilgi sahibi olmanız.

Yaş Pasta Süsleme Teknikleri

Yaş pasta süsleme teknikleri hakkında bilgi alarak kendinize ve sevdiklerinize yaptığınız pastaları süsleyebilirsiniz. İlk denemelerde ortaya profesyonel bir sonuç çıkmasa da zamanla güzel süslemeler yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Pamuk Prenses Pastası Modelleri, Fikirleri ve Yapılışları

1Şeker Hamuruyla Yaş Pasta Süsleme Teknikleri

Şeker hamuru, pasta süslemek için sık sık kullanılır. Özellikle doğum günü pastalarını yaparken bol şeker hamuru görmek mümkün ama şeker hamuru pastanın biraz tadını değiştiriyor. Siz ve pasta yaptığınız insanlar şeker hamurunu sevmiyorsa farklı bir süsleme tekniği de kullanabilirsiniz.

2Meyve İle Pasta Süsleme

Meyve ile süsleme tekniği evde yapılan pastalarda sık sık kullanılır. Bu pasta süslemesi oldukça basittir. Mevsim meyvelerini kullanarak güzel bir pasta hazırlayabilirsiniz. Pastanızın üzerine isterseniz biraz jöle de sürebilirsiniz. Simetrik olarak meyveleri  yerleştirerek kısa sürede pastanızı süsleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebek Doğum Günü Pastaları için Harika Öneriler

3Bonibon İle Pasta Süsleme

Pasta süslerken bonibon da kullanabilirsiniz. Bu şekilde pasta süslemek hem kolaydır hem de kısa sürede hazır olur. Etrafını krem şantiyle süsleyip ortasını da bonibonla doldurabilirsiniz. Rengarenk bonibonlar pastanın üzerinde çok güzel görünecektir.

4Çikolata İle Pasta Süsleme

 

Yaptığınız yaş pastayı çikolata ile de kolayca süsleyebilirsiniz. Böyle bir süsleme yapmak için çikolatayı ince ince rendelemeniz yeterlidir. Üzerine de top şeklindeki fındık çikolatalardan koyabilirsiniz. İsterseniz krem şantiyle ya da şeker hamuruyla minik toplar da yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Çocuğunuz İçin Doğum Günü Pastası Fikirleri

5Çikolatalı Frambuazlı Pasta

Bu pastayı yapmak zor gibi görünse de aslında çok basit. Pastanızı hazırladıktan sonra çikolatayı benmari usulü eriterek pastacı şırıngası içine doldurun. Biraz acele edin çünkü soğuyup katılaşabilir. Pastanızın üzerine istediğiniz şekli verebilir ya da istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Kısa sürede bu pastayı yapabilirsiniz.

Her Kutlamaya Uygun Eğlenceli Yaş Pasta Süslemeleri

Bir kutlama için yaş pasta hazırlayacaksanız o kutlamaya uygun süslemeler de yapabilirsiniz. Her kutlama için yapabileceğiniz süslemeler için Her Kutlamaya Uygun Eğlenceli Yaş Pasta Süslemeleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!