Her Kutlamaya Uygun Eğlenceli Yaş Pasta Süslemeleri

2666

Artık yaş günü kutlamaları, evlilik yıldönümü kutlamaları, işyeri vedaları gibi özel durumlar ve özel günler çok daha fazla kutlanıyor eskilere kıyasla. Üstelik bu kutlamalarda o güne özel bir pasta o kutlamanın olmazsa olmazı haline gelmiş durumda. Gelin biz de o güne özel eğlenceli yaş pasta süslemeleri hakkında konuşalım biraz.

Yaş Pasta Süslemeleri İçin Harika Fikirler

Özellikle kadınlar günümüzde düzenledikleri partileri, hazırladıkları ikramları, özellikle de süsledikleri yaş pastaları sergileyip düşman çatlatmaya bayılıyor. Pekiyi, düşman çatlatan yaş pasta süslemeleri nasıl yapılıyor?

Mutlaka incele:  Hello Kitty Doğum Günü Pastası Modelleri

1Hangi Malzemelerle Pasta Süslenir?

Yaş pasta süslerken bonibon, çakıl çikolata, şeker hamuru, krem şanti, hindistan cevizi gibi malzemeler kullanılır. Ayrıca meyve ve damla çikolatalardan da faydalanılır. Rulokat gibi çeşitli bisküvileri yaratıcı şekilde kullananlar da vardır.

2Şeker Hamuru İle Sanat

Günümüzde şeker hamuru ile yapılan pastalar o kadar revaçta ki şeker hamurundan yapılamayan şekil yok gibi bir şey. Evde kendi şeker hamuru pastasını yapanlar olduğu gibi sipariş üzerine şeker hamuru yaş pasta süslemeleri ile pasta yapanlar da çoğaldı.

Mutlaka incele:  Deniz Temalı Pasta Modelleri, Yapımı ve En Güzel Örnekleri

3Benmari Usulü Eritilip Dondurulan Çikolata

Pasta süslemede çok tercih edilen bir diğer malzeme de eritilip şekil verilerek dondurulmuş çikolatadır. Arzu edilen tipteki bir miktar çikolata, yani beyaz çikolata, bitter çikolata ya da sütlü çikolata benmari usulü ile eritilir. Sonrasında şırıngaya, varsa krema torbasına ya da en kötü ihtimalle evde bulunan bir buzdolabı poşetine aktarılır. Ucu kesilir ve alüminyum folyo üzerinde istenen şekiller ve çizgiler yapılır. Sonra bir dakika bekletilir ve nazikçe derin dondurucuya konup on dakika dondurulur. Bu güzel çikolatadan şekiller yaş pastanın üzerine hareket katar.

4Yaş Pasta Süsleme Kursları

Bu kurslarda kursiyerlere yaş pasta hazırlama, süsleme ve yaş pasta dekorasyonu gibi bilgiler tüm detaylarıyla öğretiliyor. Bu kursların “workshop” denilen kısa program versiyonları olduğu gibi yaş pasta ustası yetiştirmeyi amaçlayan mesleki eğitim versiyonları da bulunuyor.

Mutlaka incele:  Kelebek Pasta Modelleri ve Yapılışı

5Kuru Yemiş ile Yaş Pasta Süslemeleri

Kuruyemiş çeşitleri sadece pastanın üstünde kullanılmaz. Arzu edilirse toz haline getirilip ya da bütün olarak ya da ne olduğu belli olacak şekilde kırık büyük parçalar halinde yaş pastanın üstünde de kullanılabilir.

6Badem Ezmesini Unutmayalım

Pastacılıkta kullanılan bir diğer malzemedir. Kolay şekil verilebilen bir malzeme olması sebebiyle çok tercih edilir.

İnsanın İştahını Kabartan Yaş Pasta Süslemeleri

Bazen yaş pasta süslemeleri o kadar güzel ve lezzetli görünüyor ki insanın iştahı açılıyor. Bazen de o kadar gerçekçi oluyor ki insan o pastayı kesip oluşturulan o şekli bozmaya kıyamıyor ve sonsuza dek saklamak istiyor. Herkesin en az bir kere bu deneyimi yaşaması, evinde yaş pasta yapmayı ve süslemeyi denemesini tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!