Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları

author
Nedim Emre Akın
tarafından 18/05/2021 tarihinde yazıldı.

Bahçeli bir evde oturup pencereden baktığınızda düzensiz bir bahçe görmek hoşunuza gitmiyor mu? Birçoğumuz yemyeşil bahçesi olan bir ev hayal ederiz. Şöyle çiçeklerle bezenmiş. Ancak bahçe düzenleme teknikleri konusunda bilgimiz yoksa her seferinde bir yerler eğreti kalır.


Bahçe düzenleme teknikleri ve püf noktaları

Hani bu saatten sonra peyzaj mimarı olmanıza gerek yok. Bahçe düzenleme teknikleri ile ufak dokunuşlarla harikalar yaratabilirsiniz. Bütçenize göre edineceğiniz malzemelerle bahçenizde görsel bir şölen sunabilirsiniz. Ve birkaç obje ile son dokunuşlar; işte istediğiniz bahçe gözünüzün önünde.


Önce planlayın

Bahçe düzenleme teknikleri sürecinde nerden başlayacağınızı bilememek işlerin daha düzelmez bir hal almasına neden olur. Bu nedenle öncelikle bir plan yapın. Bahçenizin büyüklüğüne göre, hangi alanların çiçeklere, ne kadarının çim olacağına, ekim dikim yapmak istiyorsanız bu bölüme ayrılacak alana karar vermelisiniz.

Şayet bahçenizde sebze türü ürünler yetiştirmek istiyorsanız daha az rüzgar alan ve güneşi en bol yeri ayırmanızda fayda var.


Bahçenize ağaç dikecekseniz

Şayet bahçenizde ağaç yoksa veya mevcut ağaçlarınız yetersiz geliyorsa yeni ağaçlar dikmek isteyebilirsiniz. Ağaçları dikerken birkaç konuya dikkat etmelisiniz. Bahçe düzenleme teknikleri içinde ağaçlar önemli bir kodur. Bunların ilki mümkün olduğunca evinizin görüşünü kapatmayacak ve gelecek rüzgarı engelleyecek bir yöne dikim yapmalısınız. Ayrıca diktiğiniz ağaçların bir süre sonra büyüyeceğini ve yıllar sonra zarar vermeye başlayabileceğini hesap edin. Ayrıca yazın bahçenizde otururken size gölge sağlayacak bir şekilde dikebilirsiniz.


Malzemelerinizi temin edin

Planlamanızı yaptıktan sonra kullanacağınız, çim, tohum, fide gibi malzemelerinizi ayrıca kullanacağınız çapa, bel, tırmık gibi aletlerinizi hazır etmelisiniz. Bahçe düzenleme teknikleri için bilginiz dahilinde ekeceğiniz çiçekleri ve değişik süs bitkilerini edinin. Ancak bilginiz yoksa mutlaka aldığınız seraya sorun, çünkü harcadığınız emek ve para boşa gidebilir.


Hangi bitkiler kullanılır?

Çiçeklerinizi ve bitkilerinizi alırken dikkat edeceğiniz ilk konu renkleri olmalı. Normal renkleri, çiçek açma zamanı renklerini göz önünde bulundurursanız yaptığınız işe değer bir görünüm ortaya koyarsınız.

Bahçenizde kadife türlerinde, yıldız çiçekleri, zinya, karanfiller, alisyum, gazanya, ipek çiçeği, horoz ibiği, yayılıcı çiçekler gibi pek çok çeşit çiçeği kullanabilirsiniz. Bu çiçekleri alırken mutlaka çiçekçinize danışın. Su ve ışık isteme durumuna, mevsimsel dayanımlarına bakarak çiçek ve bitkilerinizi belirlemelisiniz. Bahçe düzenleme teknikleri ve becerinizle çok güzel bir bahçeniz olabilir. Dilerseniz, Bahçe Oyun Grupları Fiyatları ve Fikirleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları için en iyi profesyonel listesi
5.0 21 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?