Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği

author
Nedim Emre Akın
tarafından 04/06/2021 tarihinde yazıldı.

Ev temizliğinde pek çok kimyasal madde ve deterjandan daha iyi bir performans çıkaran sirkenin, kullanım alanları da sanılanın aksine oldukça fazladır. Sirkeyle ev temizliği, kısa sürede ve büyük ölçüde tamamlanabilir. Özellikle koltuk ve halı temizliğinde sirkenin leke çıkarıcı etkisi bulunmaktadır.


Sirkeyle Ev Temizliği Kullanım Alanları

Parke ve zemin temizliğinde kesin çözüm olarak bilinen sirke, hem yerlerin daha parlak görünmesine hem de tozların yerlere yapışmamasına yardımcı olur. Zemine dökülmüş herhangi bir lekenin yapışmasını engeller ve bu anlamda da hızlı bir çözüm yaratır. Sirkeyle ev temizliği yapmak pek çok deterjandan daha hızlı sonuç vermektedir.


Cam Temizliği İçin

Özellikle yeni taşınılmış bir evin camları için veya yeni taktırılan pencerelerin camları için sirkeli su, oldukça kuvvetli bir temizleyici olarak değerlendirilmektedir. Daha güzel bir koku vermesi açısından elma sirkesi tercih edilmelidir.


Halı ve Koltuk Lekeleri İçin Sirkeyle Ev Temizliği

Kimyasal madde içeren deterjanları kullanmak yerine sirkeli su ile lekelerin çıkarılması mümkündür. Bu şekilde halı ve koltuklar yıpranmadan uzun vadeli şekilde kullanılabilir. Tülü, sirkeli su ile ıslatıp leke ovulursa lekenin anında çıktığı da görülecektir.


Buzdolabında Bulunan Kötü Kokular İçin

Yeni alınan veya uzun süre açılmamış olan buzdolapların içlerinde bulunan kötü ve rahatsız edici kokuların giderilmesi için de yine sirke kullanılmalıdır. İsteğe bağlı olarak sirkeli su bulunan kabın dolabın içinde bekletilmesi ya da sirkeli su ile dolabın içinin silinmesi kokuları yok etmek için yeterlidir.


Banyo Fayansları İçin Sirkeyle Ev Temizliği

Sirkeli su ile ıslatılmış sünger yardımı ile temizlenen banyo fayansları kısa sürede beyazlayacak ve tüm kirlerden arınacaktır. Ayrıca, 2 bardak sirke yaklaşık 5 dakika kaynatılırsa ve bu şekilde fayanslara uygulanırsa lekeler de yok olacaktır.


Odadaki Kötü Kokular İçin

Sirkeyle ev temizliği ile özellikle sigara kokusunun odanın perdelerine veya koltuklarına sinmiş olması çoğu zaman engellenemez. Fakat odada bir kavanoz içerisinde sirkeli su bulundurmak bu tür kokuların en fazla 2-3 gün içerisinde tamamen yok edilmesine yardımcı olacaktır.


Televizyon ve Telefonlardaki El Lekeleri İçin

El lekesi ve parmak izleri çoğu zaman teknolojik aletlerin ekranlarında leke bırakır. Bu lekeleri bir bez yardımı ile veya kıyafetlere sürerek çıkartmaya çalışmak cihazlara zarar verir. Sirkeli su ile nemlendirilmiş bez, cihazlara sürüldüğünde anında lekeler çıkacaktır.


Sirke Kullanırken Dikkat

Öncelikle sirke kullanırken miktar iyi ayarlanmalıdır. Her türlü yüzeye kullanılabilen bir madde olmasıyla beraber, asitli içeriğinden dolayı aşındırıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu nedenle sirkeyle ev temizliği yaparken saf sirke kullanmak yerine su ile karıştırılmış sirkeli su karışımı tercih edilmelidir.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği için en iyi profesyonel listesi
5.0 23 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?