Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 21/05/2021 tarihinde yazıldı.

Bir binayı, yapıyı ya da içindekileri, dıştan gelebilecek olan ses, su, nem, sıcak ya da soğuktan korumak için yapılan işleme yalıtım ya da izolasyon denmektedir. Yalıtım nedir? sorusuna cevap bulduğumuza göre, yapılan işlem hakkında da biraz daha detaya inebiliriz.


Yalıtım Çeşitleri

Yalıtım nedir sorusuna cevap bulduysanız eğer çeşitlerini de bilmekte fayda vardır. Rahatsız edici hangi durum için yalıtım düşünüyorsanız aşağıda çeşitlerini bulacaksınızdır. Bunları inceleyerek ihtiyacınıza nasıl bir yol ile müdahale edebileceğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.


Isı Yalıtım Nedir?

Bina içerisindeki sıcaklığı istenilen ölçülerde tutmak, dışarıdaki sıcaklık ya da soğukluktan etkilenmesini önlemek için yapılmaktadır. Bu işlemi yaparak özellikle kış aylarında gereksiz yere ısıtıcı kullanmak zorunda kalmayacaksınızdır. Bu da maddi olarak olumlu yansıyacaktır. Bu konuda Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.


Su Yalıtım Nedir?

Bina duvarlarına, bina çatısına, bina temeline ya da bina çevresine uygulanarak suyun ya da nemin vereceği zararlardan kaçınmak için yapılan işlemdir. Su yalıtımı yapılmayan binalar zaman içerisinde nem yüzünden rutubet yapmaya başlayacak ve bu da çeşitli hastalıklara sebep olacaktır.


Ses Yalıtım Nedir?

Çoğunlukla aşırı sesin insana verdiği zararı ortadan kaldırmak için yapılan bir işlemdir. Sadece binalara değil; çok gürültüye sebep olan büyük makinelere de uygulanabilir. İşlemin yapılmadığı aşırı gürültünün olduğu ortamlarda zamanla işitme kaybı baş gösterebilir.


Tesisat Yalıtımı

Günümüzde çok fazla önem verilmemesine rağmen büyük önem arz etmektedir. Tesisat hatlarının zaman içerisinde hasar görmemesi için yapılan yalıtım işlemidir. Bu hasarı engelleyeceği için maddi bir tasarruf sağlayacaktır.


Yangın Yalıtım Nedir?

Yangın yalıtımının temel amacı yangın çıkmasını engellemek ya da yangında zarar görmemizi engellemek değildir. Yangın yalıtımında esas düşünce oluşabilecek olan zararları en aza indirmektir. Yani bizi tamamen zarardan korumayacaktır ama büyük hasarların oluşmasının da önüne geçecektir.


Yalıtım Olmazsa?

Yalıtım nedir? sorusuna cevap bulduğumuza göre eksikliği durumunda neler yaşayabileceğimizden de bahsedelim. Isı yalıtımının olmadığı yerde özellikle kış aylarında maliyetler yükselir. Ses yalıtımının olmadığı yerlerde işitme hasarı gibi problemler ortaya çıkabilir. Su yalıtımının olmadığı yerlerde de zamanla oluşabilecek nem ve rutubet yüzünden çeşitli hastalıklar peyda olur. Daha çoğaltılabilecek olan birçok sebep vardır.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? için en iyi profesyonel listesi
5.0 39 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?