Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler

author
Nedim Emre Akın
tarafından 04/06/2021 tarihinde yazıldı.

Duşakabinler banyomuzu daha kullanışlı hale getiren bölmelerdir. Ancak sürekli kullanım neticesinde mutlaka kireç tortusu ve buna bağlı küflenmeler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Duşakabin temizliği için bir çok yöntem bulunmakta.


Duşakabin temizliği nasıl yapılır?

Banyo temizliğinde en uğraştırıcı kısım duşakabin temizliğidir. Duşakabin temizliğinde işinizi kolaylaştıracak önerileri sizler için derledik.


Duşakabin temizliği yaparken neler kullanılır?

Duşakabin temizliğini tercihinize göre kimyasallar kullanarak veya bundan kaçınıyorsanız doğal malzemelerle yapabilirsiniz. Duşakabin temizliği çok zor değil ancak uzun süre temizlemezseniz işiniz zorlaşabilir.


Kimyasallar ile temizlik

Duşakabinlerinizi kireç çözücü, camsil ve bulaşık deterjanı gibi malzemeleri kullanarak temizleyebilirsiniz. Bu biraz lekelerin durumuna ve duşakabininizin yapıldığı malzemeye göre değişir.


Düz camlı duşakabinler

Camı buzlu veya kumlanmış cam olmayan duşakabinlerde en önemli sorun su lekeleridir. Eğer uzun süre temizlemezseniz çok kötü bir görünümleri olur. Bu gibi durumları önlemek için banyoda işiniz bittiğinde bir bezle hemen kurulayın. Bu iş için camsil veya benzeri bir ürünü kullanabilirsiniz.


Uzun süre birikmiş lekeler

Eğer temizleme işini ertelerseniz duşakabininizin ek noktalarında kireç birikiminden taşlaşmalar meydana gelebilir. Bunları kireç çözücü kullanarak giderebilirsiniz. Ancak kireç çözücüyü fazla kullanmak zamanla derzlerin delinmesine neden olabilir.


Sirke ve karbonat ile duşakabin temizliği

Duşakabinlerinizde meydana gelen tortuları karbonat ve beyaz sirke iklisi ile temileyebilirsiniz. Tortuların üzerine karbonat serpip üzerine beyaz sirke dökerek 10 dakika kadar bekleyin ve ardından durulayın.


Duşakabin zemini için

Duşakabinlerinizin zeminleri için beyaz sirke veya kireç çözücü kullanabilirsiniz. Kireç çözücü hızlı bir atki gösterir ancak derzleri de delebilir. Ayrıca kimyasal oluşu da ayrı bir muamma. Bunun yerine aynı şekilde beyaz sirke kullanarak doğallığı yaşayabilirsiniz.


Camlar için su kaydırıcı spreyle

Araçlarda kullanılan yağmur kaydırıcı spreyi aynı mantıkla duşakabin camlarınızda kullanabilirsiniz. Bunun için iyice temizlediğiniz ve kuruladığınız camınıza püskürterek bir mikrofiber bez ile yaydırarak yedirin.


Temizlikte dikkat edilmesi gerekenler

Özellikle kimyasalları kullanırken tuz ruhu ve çamaşır suyunu birbirine karıştırmayın. Ortaya zehirli gazlar çıkacağından zehirlenme ihtimaliniz bulunmakta. Ayrıca bu malzemeleri fazla kullanmak derz aralarına zarar vermektedir. Duşakabin temizliği için en kolay yol kullanımdan sonra hemen yapılması. Bu işinizi kolaylaştıracaktır. Pratik ev temizliği için diğer önerilerimize de göz atmayı unutmayın.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler için en iyi profesyonel listesi
5.0 20 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?