Çocuk Kısa Saç Modelleri

13626

Çocuklar da saç modellerine en az yetişkinler kadar önem vermektedir. Çünkü sosyalleşme sürecinde çocuklar dış görünüşüne sandığınızdan daha çok önem vermektedir. Çocuk kısa saç modelleri yazımızdan hoş fikirler elde edebilirsiniz.

Kız Çocuk Kısa Saç Modelleri ve Kesimleri

Kız çocukları için hem kullanım kolaylığı sağlaması hem de saçların gelişme sürecinde daha güçlü olması için anneler tarafından kısa saç tercih edilmektedir. Bu nedenle çocuğunun saçı için kısa modellerden birini yaptırmak isteyen annelere fikir vermesi açısından farklı çocuk saç kesimlerini sizlere sunacağız.

Mutlaka incele:  Palyaço Kostümü Kiralama Nasıl Yapılır?

1Küt kesimli kısa saç modelleri

Kız çocukları için kısa saç denildiğinde ilk akla gelen model küt kesimli modellerdir. Küt olarak kesilen modeller kaküllü, önden ayrılmış ya da düz bir şekilde kesildikten sonra ister salınmış isterseniz de toka ile tutturularak kullanılabilmektedir.

2Katlı kesimli çocuk kısa saç modelleri

Çocuğunuzun saç tipi ve şeklini de göz önünde bulundurarak kısa saç modelleri içinden katlı saç kesimi de yaptırabilirsiniz. Özel günlerde katlı kesim modelleri hafif bir şekilde taramanız dahi çocuğunuzun saçının şekle girmesinde etkili olacaktır.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Pastasının Yanında Ne İkram Edilir? Doğum Günü Menüsü Fikirleri

3Asimetrik kesimli çocuk saç modelleri

Bayanlar arasında sıkça tercih edilen asimetrik kesimli modeller son zamanlarda kız çocukları için de kullanılmaktadır. Çok kısa şekilde kesilen çocuk saçının herhangi bir yöne doğru yatırılacak şekilde bir kısmının uzun bırakılması çok hoş görüntüler yaratmaktadır.

4Kıvırcık kısa saç modelleri

Çocuk kısa saç modelleri arasında kıvırcık saçlara özel kesimler oldukça önem taşır. Çünkü kıvırcık saçlar düz saça göre daha zor şekil alır. Çocuğunuz kıvırcık saç yapısına sahipse kısa kestirip tokalarla yanlardan toplamanız çok iyi bir model olacaktır.

5Örgülü ya da yarım toplu kısa saç modelleri

Çocuklarınızın saçı için kısa kesim tercih ettiniz ancak yine de üstlerden toplayarak şekle sokmak istiyorsunuz. Bu durumda örgü ya da resimdeki gibi toplama yöntemlerinden yararlanarak farklı saç modelleri elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Erkek Çocuk 3 Yaş Doğum Günü Fikirleri

6Saç aksesuarlarıyla yapılan kısa saç modelleri

Özellikle kıvırcık saçlı kız çocuklarının saçlarının daha hoş durması için çocuk kısa saç modelleri oluştururken taç, saç bandı ya da çeşitli tokalardan yararlanabilirsiniz. Hatta bu aksesuarları el işlerine meraklıysanız kendiniz de tasarlayabilirsiniz.

7Minik minik toplanmış kısa saç modelleri

Bebek saç modeli olarak karşımıza çıkan bu toplama şekli hem çocukların şirin görünmesine neden olduğu hem de kullanım kolaylığı nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Minik renkli tokalar yerine renkli kurdelelerle de toplayabilirsiniz.

8Erkek Çocuk Kısa Saç Modelleri

Erkek çocukları için en sık tercih edilen saç modellerinden biri yan tarafların ön kısma göre daha kısa kesildiği modellerdir. Uzun kalan ön taraf saç şekillendiricisi ile yukarı veya yana doğru şekillendirilebilir.

Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Türk kültüründe erkek çocuklar için genellikle çocuk kısa saç modelleri tercih edilmekte ve bu nedenle de kesimler buna göre oluşturulmaktadır. Kız çocukların modellerinin ardından erkek çocuk kesimlerini merak edenlerin ‘Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri’ yazımızı okumalarını öneriyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!