Doğum Günü Davetiye Şablonları ve Modelleri

1667

Doğum günü kutlamalarının daha hoş ve daha ilgi çekici olabilmesi için şık bir doğum günü davetiye modeli seçerek arkadaşlarınızı davet etmek son zamanlarda artan trendlerden. Davetiyeli bir doğum günü yapılması hem doğum günü yapanın hem de davetlilerin gülümsemesine neden olmaktadır. Doğum gününüz için bir davetiye seçmek istediğinizde karşınıza birçok model çıkmaktadır. Ayrıca, piyasadaki modellerin dışında kendi tasarladığınız modeller de çok hoş olmaktadır.

Mutlaka incele:  Eşime Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Doğum Günü Davetiye Şablonları

Doğum günü davetiye seçiminde birçok seçeneğinizin olması sizi biraz kararsız bırakıp canınızı sıkabilir. Ancak, bazı ipuçları başarılı bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Öncelikle doğum günü konseptinizi belirlemekle başlayın, zira artık doğum günü organizasyonları konseptsiz olmuyor. Daha sonra konseptinize uygun seçenekler arasından en çok beğendiğinizi seçebilir, hiçbirini beğenmiyorsanız kendi tasarımınız kendiniz oluşturabilirsiniz. İşte sizlere fikir vermesi için birkaç doğum günü davetiye önerisi;

1Pencereli vintage doğum günü davetiye şablonları

Bu doğum günü davetiye örneğini gördüğümde en çok hoşuma giden kayıttan yapılmış pencerenin içinde perdeyi andıran işlenmiş mendillerin yerleştirilmiş olması oldu. Eskiden bayramlarda verilen işli mendiller davetiye için harika bir fikir olmuş. Siz piyasada bu tip mendilli modelleri sıklıkla bulabilir ya da kendi tasarımlarınızda farklı modellerini yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Büyük Doğum Günü Pastası Modelleri

2Kenarı delikli doğum günü davetiye şablonları

Kenar süslemelerinden hoşlanıyorsanız bu davetiyeler tam size göre. Bir danteli andıran şık davetiyelerle konuklarınıza güzel anlar yaşatabilir, ne kadar zarif olduğunuz yansıtabilirsiniz.

3Resim çerçevesi şeklinde doğum günü davetiye

Yine vintage konseptinden hoşlanıyorsanız ve doğum gününüzde de kullanmak istiyorsanız bu resim çerçevesi şeklinde dizayn edilmiş doğum günü davetiye örneği harika görünüyor. Resim olan kısma özel davet notunuzu iliştirebilirsiniz.

4Kâğıt oyma sanatının kullanıldığı modeller

Davetiyelerde son yıllarda kağıt oyma sanatı sıklıkla tercih edilmektedir. Kâğıdın kesilerek şekillendirilmesiyle oluşturulan bu şık modeller yine vintage esintili bir doğum günü düşünenler için harika seçeneklerden.

5Herbaryumlu doğum günü davetiyeleri

Bu modele herhangi davetiye satan bir yerde rastlamadım. Ancak davetiyenizi kendiniz tasarlayacaksanız ve bir açık hava organizasyonu düşünüyorsanız sevdiğiniz çiçekleri kurutarak fon kartonundan kestiğiniz kartlara yapıştırıp harika davetiyeler yaratabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Yetişkin Doğum Günü Partisi Hazırlıkları

6Desenli kumaşlardan yapılmış doğum günü davetiye modelleri

Kumaşlardan ve kumaş desenlerinden hoşlanan biriyseniz kendi kestiğiniz fon kartonlarının üzerine istediğiniz desende kumaşları, istediğiniz şekilde yapıştırarak bunun gibi şık kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.

Doğum Günü Hazırlık Listenizi Sık Sık Kontrol Edin!

Doğum günü davetiyesi seçeneklerinden birinde karar kıldıktan sonra davetli sayısı kadar ya sipariş verecek ya da o sayıya göre tasarımlarınızı siz oluşturacaksınız. Davetiye almak ya da davetiye yapımı için malzeme almaya gittiğinizde parti hazırlıkları için yaptığınız listeyi de gözden geçirmeyi unutmayın. Çünkü o telaşla çoğu şey unutulabiliyor, hatta çoğu unutulanlar da parti sırasında eyvah şeklinde aklımıza gelerek tadımızı kaçırabiliyor. Bu listede neler yer alması gerektiğini bir kez daha hatırlamak için ‘Doğum Günü Partisi Hazırlık Listesi’ başlıklı yazımızı mutlaka okuyun.

dogum-gunu-davetiye-modelleri-1 dogum-gunu-davetiye-modelleri-2 dogum-gunu-davetiye-modelleri-3 dogum-gunu-davetiye-modelleri-4 dogum-gunu-davetiye-modelleri-5 dogum-gunu-davetiye-modelleri-6 dogum-gunu-davetiye-modelleri-7

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!