Doğum Günü Masaları Süslemeleri

En sevimli doğum günü konsepti fikirleri için yazının sonunda ilgili içeriklere tıklayabilirsiniz!

2993

Doğum günleri, sevdiklerimiz ile bir araya gelip güzel anları paylaştığımız zamanlardan birisidir. Özellikle de küçüklerin doğum günü hazırlıkları çok heyecanlı ve keyifli olabilmektedir. Aynı şekilde, sevdiğimiz kişiler, yakın arkadaşlar ya da kendimiz için hazırladığımız doğum günleri de unutulmaz olabilmektedir. Bunu sağlayan en önemli şeylerden biri ise doğum günü masaları dizaynının göz alıcılığıdır. Masalar ne kadar renkli, ne kadar doyurucu ve görsel açıdan zengin olursa, doğum günü organizasyonları keyifli geçer.

Çocukların Doğum Günü Masasında Neler Olmalı?

doğum günü masaları

Çocuklar doğum günü masaları cıvıl cıvıl, onların masumiyetini yansıtır şekilde olur. Onlar için hazırlanan her şeyde daha bir özenli, heyecan dolu olabilmektedir. Anne ve babalar da çocukları için hazırladıkları doğum günü masasında neler olmalı diye düşünerek en güzel şeyleri ortaya koyarlar.

Mutlaka incele:  Star Wars Temalı Doğum Günü Partisi İçin Öneriler
  • Çocuk doğum günü masaları olmazsa olmazları arasında, bir temaya uygun şekilde hazırlanmış doğum günü pastası bulunur.
  • Mutlaka tuzlu kurabiye çeşitlerinden istediğiniz bir tanesi olmalı.
  • Börek hem doyurucu hem de çok lezzetli olduğu için tercih sebebidir.
  • Yaş pasta tatlı olduğu için, dilerseniz şerbetli tatlı benzeri bir şey yapmayabilirsiniz. Ama pasta haricinde bir tatlı olmasını istiyorsanız, tatlı kurabiye ya da elmalı pasta(kurabiye) tercih edebilirsiniz.
  • Süsleme açısından bakıldığında, temaya uygun süslemeler masaya konulabilir.
  • Konsepte uygun şekilde yiyeceklerin üzerine, renkli ve resimli kartonlar şeklinde hazırlanmış renkli çubuklar takılabilir.
  • Üzerine yine konsepte uygun şekilde ve çocuğun resmi de eklenerek oluşturulmuş tasarımların yapıştırıldığı su şişeleri çok şık ve işlevsel olacaktır.
  • Eğer hazırlanan masa büyük ve insanların oturabileceği şekilde hazırlanmışsa, masada renkli ve konsepte uygun tabaklar, çatallar konulduğunda hem renkli bir görünüm elde edilir, hem de bu tabaklar karton olduğu için kırılma ve birinin yaralanma riski ortadan kaldırılır.
Mutlaka incele:  Star Wars Doğum Günü Pastası Modelleri

Doğum Günü Masaları Süslemeleri Olarak Neler Yapılabilir?

doğum günü masaları

  • Doğum günü masaları süslemelerinde ister masa üzerine, ister asabilme imkanınızın olduğu bir yere isim yazılı kartlar hazırlanabilir.
  • Ortam karmakarışık renklerden ziyade, daha çok konsepte uygun şekilde ve göz yormayan şekilde dizayn edilmelidir.

Karton ya da renkli kağıtlardan yapabileceğiniz süsler ile masanızın üst tarafında rengarenk bir gökkuşağı görünümü elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Prenses Sofia Konsepti, Prenses Sofia Elbisesi ve Kostümleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!