Doğum Günü Sofraları

Birbirinden güzel doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

3729

Doğum günü partisi için sofra hazırlıkları günler hatta bazen haftalar öncesinden başlar. Menü seçimi, pasta seçimi ve parti malzemesi seçimi yapılır. En çok önem verilen şey ise doğum günü sofraları olur. Doğum günü sofranız için öneriye ihtiyacınız varsa yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

En Güzel Doğum Günü Sofraları

Doğum günü sofraları hazırlanırken bazen bazı önemli şeyler unutulabilir. Özellikle çok fazla doğum günü sofrası hazırlamamış kişiler bazı önemli detayları atlayabilir. Doğum günü sofrası için püf noktaları arıyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Mutlaka incele:  Kız Çocuk 4 Yaş Doğum Günü Fikirleri

1Doğum Günü Pastası

Doğum günü pastasını elbette kimse unutmaz ama pasta çok önemli bir detaydır. Güvendiğiniz ve size tavsiye edilen bir yerden doğum günü pastası almalısınız. Doğum günü pastası siparişinizi en az 1 hafta önceden verin. Son güne bırakmayın. Son güne kalırsa pastacının başka bir siparişi olabilir ve sizin pastanızın hazırlanması aksayabilir.

2Tatlı İkramlıklar

Mutlaka incele:  Hello Kitty Doğum Günü Pastası Modelleri

Pek çok insan doğum günü sofrasında tatlı ikramlıklar olmasını yanlış bulur. Pasta olduğu için bu ikramlıkların yenilmeyeceğini düşünür ama böyle bir durumda pasta sevmeyen insanları atlamış olurlar. Doğum günü için çok fazla olmamak şartıyla tatlı ikramlıklar hazırlayabilirsiniz. Misafirleriniz pasta sevmiyor olabilir ya da doğum günü partisinin sonuna doğru tatlı bir şeyler yemek isteyebilir. Bu yüzden tek çeşit de olsa tatlı ikramlık hazırlamalısınız.

3Tuzlu İkramlıklar

Tuzlu ikramlıklara elbette tatlılardan daha çok yer vermelisiniz. Börek, tuzlu kurabiyeler, poğaça, kısır, patates salatası gibi farklı ikramlıklar hazırlayabilirsiniz. Eğer isterseniz lezzetli kanepeler de yapabilirsiniz. Misafirlerinizin sayısına göre nasıl ikramlar hazırlayacağınızı belirleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Masa Süsleme Örnekleri

4Doğum Günü Sofrası Süsleme

Lezzetler kadar sunum da çok önemli. Yapacağınız sunuma dikkat etmelisiniz. Masanız çok kalabalık ya da çok sade görünmemeli. İkramlıkları güzel bir şekilde sunmalı ve masanızı genel konsepte uygun hazırlamalısınız. Konseptli bir doğum günü partisi verecekseniz masanın renklerini de bu konsepte uygun hale getirebilirsiniz.

Doğum Günü Konsepti Hazırlama Fikirleri

Konseptli doğum günleri son yılların favorilerinden. Çocuğunuzun doğum günü için güzel bir konsept hazırlayabilirsiniz. Nasıl bir doğum günü konsepti hazırlayacağınızı bilmiyorsanız ve fikre ihtiyacınız varsa Doğum Günü Konsepti Hazırlama Fikirleri isimli yazımızı mutlaka okumalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!