Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 21/05/2021 tarihinde yazıldı.

 

Sıcaklığın ya da soğukluğun, binaların içerisine girmesini ya da çıkmasını engelleme işlemine ısı yalıtımı diyoruz. Bu ısı yalıtımı için kullanılan temel malzemelerin içinde ise ısı yalıtım levhası en başta gelenlerdendir.


Isı Yalıtım Levhası Uygulama Aşamaları

Isı yalıtımı yaptırmak istiyorsak eğer; ilk olarak bilmemiz gereken nerelere uygulanabileceğidir. Bu aşamada şunu söyleyebiliriz ki binanın zeminine, tavanına, iç cepheye ya da dış cepheye ısı yalıtım levhası vasıtasıyla yalıtım işlemi uygulanabilmektedir.


Yüzeyin Temizliği

Isı yalıtım levhası uygulamalarını kullanacağımız yüzeyin önceden temizlenmesi önemli bir koşuldur. Bölgede kir, pislik, toz, çatlamalar, şişmeler olmamalıdır. Yani ısı yalıtım levhası uygulanacak olan yüzey temiz ve düzgün bir halde olmalıdır.


Yapıştırma Aşaması

Isı yalıtım levhası yapıştırma işleminin öncesinde yalıtım yapılacak bölgeye yapıştırma için harç uygulanır. Sonrasında levhalar bölgelere yapıştırılır ve yapıştırma sırasında levhaların arasında boşluk olmamasına da dikkat etmek gerekir.


Dübelleme Aşaması

Yapıştırma işleminden sonra levhaların kalıcılığını sağlamak için ve performansının zamanla kaybolmaması için dübelleme işlemi uygulanmalıdır. Bu sayede ısı yalıtım levhaları uzun ömürlü olacaktır. Aynı zamanda zaman geçse dahi hala aynı kalitede etki gösterecektir.


Sıva ve File İşlemleri

Sabitlediğimiz ısı yalıtım levhalarını kötü görüntüden arındırmak için sıva ile birlikte aynı anda file işlemi de gerçekleştirilmektedir. Donatı filesi olarak adlandırdığımız bu file ya iki kat sıvanın arasına ya da kalın bir sıvanın içine uygulanacak şekilde değerlendirilebilir.


Mineral Kaplama ve Boyama İşlemleri

Son aşamada ise uygulanabilecek olan bir mineral kaplama işlemi ile ısı yalıtım levhanızın dayanıklılığını artırabilirsiniz. Zorunlu olmamakla beraber eğer uzun bir ömür sürmesini istiyorsanız yapmanız gerekir. Bu kaplamanın ardından da duvarın boyanma işlemi gelir.


Neler Elde Ediyoruz?

Dışarıdan gelen soğuk havayı önlediğimiz gibi aynı zamanda yaz aylarında da sıcak havayı engelleyebilmiş olacaksınız. Basit etkenlerden dolayı zarar görmeyecektir. Yapının dıştan estetik görünmesine de yol açar. Böcek ve hayvanların uzak durmasını da sağlamış olur. Ekonomik yönü de önemlidir. Bu sayede doğal gaz için olan masraf da sıcaklık yönünden problem yaşamayacağınız için otomatikman azalacaktır.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? için en iyi profesyonel listesi
5.0 19 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?