Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 21/05/2021 tarihinde yazıldı.

Isı yalıtımında kullanılan temel malzemeleri bilmeden “Isı yalıtımı nasıl yapılır?” sorusunun cevabını aramak mantıksız olur. Bunun için öncelikle ısı yalıtımında cam yünü, taş yünü, ısı yalıtım levhaları, köpük gibi daha birçok malzemenin kullandığını bilmek gerekir.


Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

İstediğiniz ısı yalıtım şeklini seçtikten sonra nasıl yapıldığı konusu üzerinde durabilirsiniz. “Isı yalıtımı nasıl yapılır?” diyorsanız çeşitli yerlere uygulanabilecek olan bu işlem için aşama aşama nasıl uygulanacağı konusunda bu yazımızda size bilgi vereceğiz.


Neden Yapmalıyız?

Isı yalıtımının temel amacı sıcaklık dengesini sağlamak olduğu için eğer sıcaklık dengesi yoksa insan vücudu hastalıklara meyletmeye başlayacaktır. Bunun için en temelde sağlık için ısı yalıtım tercih etmemiz gerekmektedir.


Maddi Getirisi Var Mı?

Isı yalıtım olmayan binalar kış aylarında sıcak kalmayacaktır ve bunun acısını bir şekilde doğalgazdan çıkaracaksınızdır. Kabarık faturalara mahal vermemek adına ısı yalıtımı tercih edebilirsiniz.


İç Yalıtım İhtiyacı

Binanızın ilk yapılış aşamasında kesinlikle iç yalıtım yaptırmakta fayda vardır. Bu aşamada özel alaşımlı köpük tercih edebilirsiniz. Bu yalıtım zaman içerisinde sıcaklık dengesini sağlayacak ve ani değişimlerden sizi koruyacaktır.


Zemin Hazırlama Aşaması

Eğer ki ısı yalıtım yapılacaksa, uygulanacak olan zemine öncelikle bir temizlik uygulanmalıdır. Zemin, düz bir zemin haline getirilmek zorundadır. Yoksa zaman içerisinde alınan verim gitgide düşecektir.


Isı Yalıtım Levhaları Yerleştirme Aşaması

Isı yalıtımı sağlayacak olan levhalar yerleştirildiğinde farklı olarak eğer iç cephe kullanılıyorsa, işlem sonrası üzerine alçıpan tercih edilmelidir. Dış cephe için böyle bir gereklilik yoktur.


Sıva Uygulama İşlemi

Yalıtım işlemi bittikten sonra işlem yapılan bölgenin üzerine sıva uygulanıp görsellik tamamen estetik bir şekle büründürülmelidir. Bu işlemin sonrasında geriye tek bir adım kalacaktır.


Dış Cephe Boyaması

Bütün işlemlerin sonrasında cepheye boya uygulanması olayın tamamen sona erdiğini gösterir. Bu şekilde ısı yalıtım işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Isı Yalıtım Bunlardan Mı İbaret ?

Isı yalıtımı dendiği zaman bunlar akla gelmektedir fakat bütün ısı yalıtım işlerini kapsamamaktadır. Camların kalınlığını baktığı cepheye göre seçmek bile bir ısı yalıtım uygulamasıdır. Hatta güney cepheye bakan ev güneş alacağı için ince cam ve kuzeye bakan yerlerde kalın cam kullanılması bile bir ısı yalıtım işlemi olarak sayılabilir. Yani “Isı yalıtım nasıl yapılır?” sorusunun cevabının bir kısmını aslında bilmekteyiz.


Dış Cephe Mantolama Modelleri

Yalıtım ve mantolama konusunda daha fazla fikir almak isterseniz, En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? için en iyi profesyonel listesi
4.9 19 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?