En Güzel İsteme Çiçeği Modelleri

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1725

Uzunca süredir hazırlandığınız büyük gün geliyor. En önemli detaylardan olan isteme çiçeği için de hazırlıklarınız son hız devam ediyor. Herkesin gözünün detaylarda olacağı kesin; siz de tüm detayları ince ince düşünüyorsunuz.

İsteme Çiçeği İçin Nasıl Bir Çiçek Seçmelisiniz?

İsteme çiçeğinin öncelikle gelin adayını mutlu etmesi gerektiği bir gerçek. Ne olursa olsun bu çiçeğin gelin adayı için olduğu aşikar. Fakat tabii her iki aileyi de mutlu etmesini tercih etmek, sizi de sonuçta mutlu edecektir. Gösterişli olması, güne verdiğiniz önemin de önemli bir göstergesi olarak algılanacaktır.

Mutlaka incele:  Gelin Çiçeği Malzemeleri ve Yapımı

1Karışık buketler kurtarıcıdır.

Gelin adayının zevkini tam olarak kestiremiyorsanız veya riske girip seçimi siz yapmak istiyorsanız en risksiz yollardan biri de çeşitli çiçeklerin bir arada bulunduğu aranjmanlardır. Renklerin uyumu buketin beğeni kazanması için yeterlidir. Bir de göz alıcılığı ön planda olursa, ailenin de gönlünde taht kurdunuz demektir.

2Sade ama şık olsun isterseniz…

Klasik bir çiçekten farklı; ama çok da göze batmayan çiçekleri tercih ediyorsanız, şık bir sepet içinde sunacağınız aranjman tam sizlik! Sade kır çiçekleriyle bezenmiş aranjman için gelin adayının sadelikten hoşlandığından da emin olun deriz.

Mutlaka incele:  Nişan Çiçeği Modelleri

3Gözlerinizi alamayacağınız bir isteme çiçeği

İsteme çiçeği modelleri arasında en gösterişlisi, en ihtişamlısı benim olsun diyorsanız ilk yapmanız gerekenlerden biri de çiçeğin içinde bulunacağı objeyi seçmek olacak. Yüksek, gösterişli ve ağır bir vazo içinde bulunan özenle seçilmiş çiçekler, evde baş köşeyi almak için de hazır bekliyor olacak.

4Bahar dallarıyla kalbini kazanın.

Rengarenk çiçeklerden oluşturulmuş bir isteme çiçeği, her gelin adayının hayallerini süsler. Kapıdan girdiğiniz an karşı karşıya kalınan bu güzel buket, günün anlam ve önemine de uygun olacaktır.

5Şık ve akılda kalıcı olmak için …

Her bir parçası özenle seçilmiş çiçekler, isteme çiçeği modelleri içinde elbet kendini belli eder. Çiçeğinden vazosuna, varsa süslemesinden tazeliğine kadar her şey özeni yansıtır. Verdiğiniz önemi yansıtacak bu isteme çiçeği, farkınızı da ortaya koymanızı sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Şakayık Gelin Çiçeği Modelleri

6Farklı Tasarımlardan Hoşlanıyorsanız …

Uzun bir saksıya yerleştirilmiş kırmızı güller, sıradışı bir tercih olabilir. Dilerseniz yapay çiçekler kullanılırsa isteme çiçeği yıllarca saklanabilir.

7Terrariumdan isteme çiçeği olur mu demeyin!

Son günlerin trendleri arasında yer alan terraiumlar, isteme çiçeği için sıradışı bir alternatif olabilir. Aynı zamanda evlendikten sonra evinizin dekorasyonunda da isteme anındaki heyecanınızı yansıtan küçük bir hatıra olarak yer alabilir.

8İsteme Çiçeği Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir de küçük not; isteme çiçeği için genel kabul gören bir bilgiyi de paylaşmadan geçmeyelim. Hangi isteme çiçeği modellerini seçerseniz seçin, çiçeğinizde bulunan çiçek sayısının tek sayı olmasına özen gösterin. Bu, gelin adayına ”Sen benim için teksin!” mesajını vermenin ince bir yolu.

Söz Çikolatası Modelleri

İsteme çiçeği hallolduysa sıra geldi çikolataya… Kız istemeye giderken nasıl bir söz çikolatası alacağınızı bilemiyorsanız, sitemizde yer alan yazılardan faydalanabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!