İzmir Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerleri

3058

İzmir, tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir kent. Burada özel anlarınızı ölümsüzleştirmek için kullanabileceğiniz birçok dış mekan bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey fotoğrafçınızla bir konsept belirlemek ve İzmir dış mekan fotoğraf çekimi için uygun mekanı seçmek.

İzmir Dış Mekan Fotoğraf Çekimi İçin Yer Önerileri

Ülkenin en çok turist alan kentlerinden biri olan İzmir’de birçok tarihi alan bulunuyor. Buranın hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle bilinen bir kent olduğunu da belirtmek gerekiyor. Eski bir binayı, tarihi bir sokağı ya da eşsiz bir manzarayı fon olarak kullanabilir ve yeni bir hayata adım attığınız günleri İzmir dış mekan fotoğraf çekimi yerleri arasında bir seçim yaparak ölümsüzleştirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Aydın Düğün Salonları Listesi

1Alaçatı

Tarihi sokakları ve eşine başka bir yerde rastlanmayan mimarisiyle bilinen Alaçatı, İzmir dış mekan fotoğraf çekimi için uygun yerler arasında bulunuyor. Evliliğe adım attığınız günleri ölümsüzleştirmek için Alaçatı’yı tercih edebilirsiniz. Mavi ve beyaz tonlarının hakim olduğu mimariyi arka plan olarak kullanabilir ve keyifli kareler yakayalabilirsiniz.

2Edward Köşkü

İzmir dış mekan fotoğraf çekimi için Edward Köşkü

Bornova’da yer alan Edward Köşkü, 19.yüzyıl Levanten mimarisinin nadide örneklerinden biri olarak biliniyor. Bu köşkün bahçesi İzmir dış mekan fotoğraf çekimi yapmak için oldukça uygun. Köşkün tarihi dokusuyla mükemmel bir konsept yakalayabilir ve özel günlerinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. ancak köşkte fotoğraf çekimi yapmak için önceden izin almanız gerekiyor. Mail ya da telefon yoluyla ulaşarak izin alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En İyi İzmir Bekarlığa Veda Mekanları Listesi

E-mail: brian@edwardwhittallgarden.com
Telefon: 0546 684 4105

3Çamlık Lokomotif Müzesi

Selçuk’un Çamlık Köyü’nde yer alan Lokomotif Müzesi, Türkiye’nin ilk demiryolu hattının açıldığı yerde bulunuyor. 1976 yılına kadar aktif olan bu istasyon, 1991 yılında müze hâline getirilmiş. Farklı bir konsept yaratmak için uygun bir yer olduğunu söylemek gerekiyor. Birçok tarihi lokomotifin bulunduğu müzede, eski binalarla da harika görüntüler yakalayabilirsiniz. Burada çekim yapmak için izin almanız gerekmiyor.

4Doğal Yaşam Parkı

Çiğli bölgesinde yer alan Doğal Yaşam Parkı, İzmir dış mekan fotoğraf çekimi için uygun yerler arasında bulunuyor. Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bu bölgede birçok hayvan ve bitki çeşidi yer alıyor. Buraya girmek için kişi başı 3 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Belli bölgelerde fotoğraf çekimine izin veriliyor.

Mutlaka incele:  Mutlu Günlerinizin Fotoğrafçısı: Kadir Adıgüzel Wedding Photography gigbi'de

5Dario Moreno Sokağı

İzmirli ünlü müzisyen Dario Moreno’nun adını taşıyan sokak, kent merkezine yakın İzmir dış mekan fotoğraf çekimi mekanları arasında bulunuyor. Kent merkezinin 1 km uzağında olan bu sokak, tarihi dokusuyla düğün fotoğrafları çekmek için oldukça uygun. Tarihi Asansör’ün yer aldığı sokakta çekim yapmak için erken saatleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

6Şirince

Selçuk ilçesinde yer alan Şirince, tarihi ve otantik yapısıyla dünya çapında üne sahip. Eşine rastlanmayan bir mimariye sahip olan Şirince’nin tarihi sokakları ve evleri İzmir dış mekan fotoğraf çekimi için oldukça uygun. Şirince’yi yaz bitmeden ziyaret etmeniz önerilir.

Daha fazla İzmir fotoğrafı görmek için galerimizi inceleyebilir, yaratıcı fikirler için Düğün Fotoğrafları İçin En İyi Fikirler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!