Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı?

Bekarlığa veda partileri, bekarlığın son anlarının unutulmaz bir eğlence ile kutlandığı anlardır, peki bu partilerde neler yapılabilir? Nelere dikkat edilmelidir?

2328

Düğünden bir ya da iki gün önce yapılan kına geceleri, her ne kadar gelenekleşmiş bir etkinlik olsa da son zamanlarda yerini bekarlığa veda partilerine bırakmış gibi görünüyor.

Bekarlığa Veda Partisi Nedir?

Kına gecelerinde genellikle gelin adayı ağlatılırken, bekarlığa veda partileri eğlence üzerine kuruludur. Eğer siz de düğün öncesi modaya uymak ve evliliğinizi daha modern bir şekilde kutlamak istiyorsanız kına gecesi yerine bekarlığa veda partisi organize edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bride To Be Kuşak Modelleri, Örnekleri ve Yapılışları

1Bekarlığa veda partileri nasıl olmalı?

Bekarlığa veda partinizi bir mekan tutup, müzikler çalarak dans etmek olarak düşünmeyin. Bu partiler ile ilgili sayısız seçeneğe sahipsiniz.

2Bekarlığa veda partisi için mekan seçenekleri nelerdir?

Evde pijama partisi, hamam partisi, hafta sonu tatili, güzellik salonu, masaj salonu gibi farklı konseptlerle harika bir parti planlayabilirsiniz. Pijama partisinde birbirinize makyaj yapabilir, hamamda eğlenceli müzikler eşliğinde dans edebilir ve hafta sonu tatilinde gezip tozabilirsiniz.Ayrıca En Güzel Bekarlığa Veda Partisi Elbiseleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

3Bekarlığa veda partisi için sınırsız eğlence imkanı

Hangi konsepte parti hazırlarsanız hazırlayın, ufak tefek oyunlar ve etkinliklerle zenginleştirmeyi unutmayın. Örneğin bir fal kavanozu hazırlayarak davetli arkadaşlarınızın birer tane çekmesini isteyebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Anı Çerçevesi Şablonu, Yapımı, Boyutları

4Bekarlığa veda partisi için pasta yaptırabilirsiniz

Partide geline sürpriz olarak esprili bir pasta tasarımı, davetlilere hediye olarak verilecek kokulu mum, kolonya şişesi, şeker kutusu gibi ufak eşyalar, eğlenceli fotoğraf çekmek için komik gözlük ya da taçlar ve daha birçok detay ile partinizi şenlendirebilirsiniz.Partide pasta yerine minik cupcakeler de servis edebilirsiniz. Üzerlerinde iç çamaşırı, duvak, topuklu ayakkabı gibi kadınsal figürler bulunan sevimli cupcake tasarımları bekarlığa veda partisi için idealdir.

5Bekarlığa veda partisi hediyelikleri

Güzellik temalı bir parti hazırlıyorsanız davet ettiğiniz arkadaşlarınıza minik dudak nemlendiricileri, ojeleri, el kremleri ya da kişiye özel magnetler hediye edebilirsiniz.

6Bekarlığa veda partisi aksesuarları

Davetlilerin parti boyunca takacakları bileklik, yakaya takılacak fiyonk, kız arkadaşlarınızın giyeceği üzerinde “darısı başıma” “gelinin en yakın arkadaşı” “görevli” gibi espirili cümleler basılmış tişörtler birkaç harika seçenek.

Mutlaka incele:  En Güzel Bekarlığa Veda Partisi Hediyeleri

7Hem kına gecesi hem bekarlığa veda partisi

Elbette kına gecesi yapmıyorsunuz diye kına gecesinin geleneklerini de yerine getirmeyecek değilsiniz. Kız kıza planladığınız partide kına yakabilir, kafanıza kırmızı tül takabilir ve davetlilere kese içerisinde kına dağıtabilirsiniz.

8Bekarlığa veda partisi kimlerle kutlanır?

Kına gecelerine tüm aile, akraba ve eş-dost katılırken bekarlığa veda partisinde yalnızca kendi arkadaş grubunuz katılır. Elbette bu da daha az masraf ve daha çok eğlence anlamına gelir. Kendi yaş grubunuzdaki kız arkadaşlarınızla yapacağınız eğlenceli bir organizasyon ile son bekar saatlerinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

9Davetli listesi

Bekarlığa veda partilerinde genellik 15 ya da 20 kişi çağrılır. Kendinize bir liste hazırlayarak nasıl bir tema belirleyeceğinizi tespit edebilirsiniz. Mekan seçerken dans edilebilecek bir alanın olmasına, rahat edip etmeyeceğinize ve elbette ikramların nasıl olacağına dikkat etmenizde fayda var.

10Ve tabii ki anı ölümsüzleştiren fotoğraflar!

Harika geçireceğiniz bu günü ölümsüzleştirmek için fotoğrafçı tutmak isteyebilirsiniz. Siz doyasıya eğlenirken doğal anlarınızı yakalayacak ve bu en mutlu gününüzde muhteşem fotoğraflarla evinize dönmenizi sağlayacak profesyonel bir fotoğrafçıdan da yardım alabilirsiniz. İlham almanız için sizin için seçtiğimiz bekarlığa veda partisi fotoğrafları.

bekarliga-veda-partisi-2 bekarliga-veda-partisi-4

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!