En Güzel Kına Kaftanı Modelleri

Birbirinden güzel kına gecesi fikirleri için sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1494

Eskiden kına geceleri kadınlar arasında evde kutlanan hüzünlü ve aynı zamanda neşeli bir etkinlik olsa da günümüzde kına geceleri için daha gösterişli organizasyonlar yapılmaktadır. Bu nedenle sade kına gecesi elbiselerinin yerini ihtişamlı kına kaftanı ve bindallılara bırakmıştır.

En Güzel Kına Kaftanı Modelleri

Baba evinde geçirilen son gece olması nedeniyle duygu yüklü anlara neden olan kına gecelerinde geleneksel takılmak istiyor ama gösterişi de elden bırakmak istemiyorsanız kına elbisesi olarak abiye kıyafetleri değil de kına kaftanlarını tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı renklere ve işlemelere sahip kına kaftan modelleri ile özel gününüzde kendinizi kusursuz hissedebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Çerezi Hazırlama, Kına Çerezinde Neler Olur?

1Kırmızı Kına Kaftanı Modelleri

kına kaftanı

Sevgi,aşk ve bağlılık duygularının açığa çıkmasını sağlayan kırmızı, kına gecelerinin vazgeçilmez rengidir. Siz de bu duygusal gecede geleneklerden şaşmam diyorsanız kırmızı rengi seçmelisiniz. Kırmızı renk, kına gecelerinin son gözdesi kaftan modellerinde de en çok rastlanan renktir. Bayrak kırmızısı geleneksel kına kıyafetlerinde  ön plana çıksa da kına kaftanlarında koyu kırmızı ve bordoya dönük kırmızılar daha fazla tercih edilmektedir. Kırmızı renkli kaftanlarda yaygın olarak altın renkli işlemeler kullanılır. Saç aksesuarı olarak kırmızı fesler ve boncuk işlemeli taçlar tercih edilebilir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kına Aynası Süsleme Örnekleri

2Kaftan Fiyatları ve Modelleri 2017

kına kaftanı

Kına kaftanlarında genel olarak kadife kumaşlar tercih edilmektedir. Mor renk de kadife kumaşlar ile muhteşem bir uyum içerisindedir. Mor kadife kaftanlar üzerine sırma ile dal, yaprak ve çiçek desenleri işlenebilir.

Kına gecenizde mor kaftan tercih etseniz bile kullanacağınız mendil, eşarp, peçe ve tül gibi aksesuarları isterseniz kırmızı isterseniz mor renkte seçebilirsiniz. İki renk de yaldızlı işlemeler ve altın süslemeler ile ahenk içinde olduğundan farklı renkleri kullanmanıza rağmen uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz. Kına kaftanınızı bir anı olması için satın alabileceğiniz gibi kaftan kiralama yaparak da kına gecenize hazırlanabilirsiniz. Kaftan fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte 400-500 TL civarında sipariş edilebilir. Kaftan kiralama fiyatları ise 100-150 TL karşılığında yapılabilmektedir.

Mutlaka incele:  Kına Tepsisi Süsleme Nasıl Yapılır?

Daha fazla renk ve tasarıma sahip kına kaftanı modellerini incelemek isterseniz birbirinden güzel ve farklı modelleri barındıran galerimize göz atabilirsiniz.

Kına Gecesi Elbise Modelleri

Kına gecenizde kına kaftanı yerine abiye kıyafetleri ya da daha sade kına elbiselerini de tercih edebilirsiniz. Henüz kına gecesinde giyeceğiniz kına elbisesine karar vermediyseniz kına elbiseleri için muhteşem öneriler sunduğumuz yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!