Kına Kesesi Yapımı, Modelleri ve Fiyatları

Birbirinden güzel kına gecesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1379

Evinizde bir gelin varsa, kına gecesi de yaklaşıyorsa kına kesesi en önemli detayların başında gelir. Özellikle yapımı ve misafirler için kişiselleştirilmiş hale getirilmesi, kına gecesinin en akılda kalıcı jestlerinin başında gelir.

En Güzel Kına Kesesi Yapımı Fikirleri ve Örnekleri

Kızınız veya gelininizin bu özel günü için önceden yapacağınız tüm hazırlıklar, bu özel günü en unutulmaz şekilde akıllara yerleştirecektir. Kına gecesinde gelinin arkadaşlarına vereceği bu özel hediye de bunların başında gelir.

Kına kesesi modelleri arasından seçim yapın

Kına geceniz için yapacağınız veya yaptıracağınız kına keseleri için öncelikle bir tema belirlemelisiniz. Düğün gününüzde mekânda yer alacak olan tüm dekorasyon malzemeleri, kına gecenizin de temasına en azından uyum sağlamalıdır. Bu uyumu yakaladığınız an kına kesesi gecenin en şık detayı olarak akıllarda yer alacaktır. Örneğin mor renk detaylı bir temanız varsa kına keseleriniz de buna uyumlu bir şekilde üretilmelidir. Ya da daha sade bir tema belirlediyseniz keselerinize de bu yönde bir karar vermeniz uygun olacaktır.

Mutlaka incele:  Kına El Mumu Yapımı, Kına Mumu Süsleme Malzemeleri

Kına kesesi yapımı ve hazır kına paketleri

Kına kesesi yapımı için hazır kına paketleri, kına gecesi için öncelikle satın almanız gereken ürünler arasında yer alır. Bu paketler kına keseniz nasıl olursa olsun öncelikle içine yerleştirmeniz için gerekli olacaktır. Kına kesenizin de modeline karar verdikten sonra tek yapmanız gereken elbette kına kesesi yapımının nasıl olduğunu öğrenmek.

Kına kesesi nasıl yapılır?

Süslü kına keseleri veya kadife kına kesesi istediğiniz modellerden biri olabilir. Hangi modeli seçerseniz seçin öncelikle kişi sayısına göre kese malzemesini metre ile almayı unutmayın. Her bir kesenin 10cm2 lik bir alana ihtiyacı olduğunu düşünerek kişi sayısı üzerinden yapacağınız kumaş veya hasırları, aynı boyutta keserek işe başlamalısınız. Keseceğiniz kumaşları içerden dikiş ile bir araya getirerek, bir kese halini almasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra içine öncelikle kına, daha sonra lavanta veya kuruyemiş koyarak kesenizi tamamlayabilirsiniz. Kurdele veya çiçek ile birleştireceğiniz ağız kısmı için hasır kına kesesi modelini örnek alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Tacı Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri

Kına kesesi fiyatları ne kadar?

Özellikle kadife kına kesesi fiyatları gözünüzü korkutmasın; her bütçeye uygun olarak üretilen kına keseleri, tamamen sizin ihtiyaç, bütçe ve tabii el becerinize göre kara vereceğiniz bir detay. Kına kesesi fiyatları 0,25 TL’den başlayıp, 2 TL’ye kadar çıkabiliyor. Alacağınız adet arttıkça, birim maliyet de o kadar düşecektir. Kına keseleri 100 adet alındığı zaman 25-30 TL gibi bir fiyat çıkacaktır. Sonrasında da iş tamamen gecenin keyfini çıkarmaya kalıyor.

Mutlaka incele:  Kına Eldiveni Modelleri ve Yapılışları

Kına Kesesi İle İlgili Sık Sorulan Sorular

gigbi.com’da her gün onlarca gelin adayı, düğünleri için profesyonel düğün fotoğrafçılarından, müzisyenlerden ve DJ’lerden en iyi hizmeti alıyorlar. Gelin adaylarına sorduk, kına kesesi ile ilgili en merak edilen soruları sizler için derlemeye çalıştık.

Kına kesesine ne konur?

Öncelikle kına kesesine ne koymak istediğiniz biraz da sizin hayal gücünüze kalmış bir durum. Farklı hediyeler koyarak, misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Gelinler arasında genel olarak şeker, lokum, kuruyemiş en çok tercih edilenler arasında. Sizin aklınızda ne olduğunu yazıya yorum olarak yazabilir ve daha çok insana fikir verebilirsiniz!

Kına kesesini nerden alabilirim?

İstanbul’da yaşıyorsanız, kına kesesi ve diğer kına gecesi aksesuarları için Eminönü’nü tercih edebilirsiniz. n11, gittigidiyor ve benzeri birçok e-ticaret sitesinde de satıcıların değerlendirmelerini okuyarak, alışverişinizi ordan da yapabilirsiniz. Daha butik ve özel bir çalışma istiyorsanız, instagram üzerinde el yapımı kına kesesi yapan sayfalara göz atabilirsiniz. Maliyetiniz biraz artabilir ama daha özel kına keselerine ulaşabilirsiniz.

Siz de kına keseleri ile ilgili merak ettiğiniz soruları ya da önerilerinizi hemen aşağıdaki yorum alanına yazarak, hemen fikir alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!