Birbirinden Güzel Kına Pastası Fikirleri

En güzel kına gecesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

857

Kına gecesi organizasyonları her geçen yıl biraz daha değişerek veya yeni bir adet eklenerek devam etmektedir. Popülerliğinden hiç bir şey kaybetmeyen aksine sürekli olarak her kesime yayılan bir organizasyon haline geldi. Gelen konuklara verilen hediyelerden, taçlara kadar geceyi renklendirmek için pek çok şey yapılmaktadır. Son trendlerden biri ise kına pastası. Genel konsepte uygun olarak kırmızı tasarlanan bu pastalar için dilerseniz çeşitli firmalarla çalışabilir, dilerseniz de kendiniz yapabilirsiniz. Kınaların henüz olmazsa olmazı değiller ancak yakın zamanda o konuma geleceklerini söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kına Aynası Süsleme Örnekleri

Hint Usulü Kına Pastası 

Düğün pastası gibi kat kat yaptırabileceğiniz kına pastasının genel renk seçimleri kırmızı ve beyaz olur. Ancak bu tabi sizin seçiminize göre değişiklik gösterebilir. Bu çeşitte da geleneksel bir hava vermek ve biraz da Hint kültürüne gönderme yapmak için işlemeli bir yazma şekli verilmiş. Üzerini ve altını ise pasta hamurundan yapılan çiçekler ile süslenmiştir.

Geleneksel Kına Fesleri 

Kına fesi oldukça şık duran, bindallı veya kaftanı çok güzel tamamlayan bir aksesuar. Çoğu firma özel işlemeler ile geline özel modeller üretmekte. Bu güzelliği pastalarınıza yansıtmak oldukça güzel bir fikir. Tek kat veya iki kat bir pastanın üzerine yapılacak işlemeli bir fes herkesin dikkatini çekmeye yetecektir. Kırmızı olarak kullanılacak fesin üzerindeki sarı işlemeler ile uyumlu olması açısından pastanın çevre süslemeleri de sarı yapılabilir. Ortaya da bu şekilde bir pasta çıkacaktır.

Mutlaka incele:  Kına Tefi Süsleme Örnekleri ve Yapılışları

Gelin Tahtları Tam Size Göre!

Kına pastası tasarımında gelin tahtları çokça popüler olarak kullanılmaya başlandı. Büyük gösterişli organizasyonların bir parçası olarak mutlaka karşımıza çıkıyor. Gelen konuklar için de fotoğraf çekilmek için güzel bir arka plan oluşturuyor. Bu güzelliği de pastalarınıza yansıtmak isteyebilirsiniz. Taht üzerinde oturan bir gelin figürü ve çevresine yerleştirilecek aksesuarlar ile başarılı bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Kullanabileceğiniz çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır. Bir kese veya tef yaptırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Türküleri Listesi

Her Kınanın Vazgeçilmezi

Kına gecelerinin unutulmaz parçaları tabi ki türküler. Yöre yöre değişen, kına yakmadan önce gelin adayının çevresinde mumlar eşliğinde dönerken söylenen türküler. İşte bu gelin adayını ağlatan türkülerin çeşitli bölümlerini kına pastası ile taşıyabilirsiniz. Kırmızı bir pasta tabanının üzerine yazılacak altın renginde kelimeler ile güzel bir konsept yaratabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!