2017 Makyaj Trendi Bilgileri, Önerileri ve Tavsiyeleri

493

Makyaj, kadınların hem kendini daha iyi hissetmesine hem de kusurları kapatmasına yardımcı olur. Makyaj yaptıktan sonra her kadının özgüveni artar. Eğer makyaj yapmayı seviyorsanız ve 2017 makyaj trendi hakkında yeterli bilginiz yoksa yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

2017 Makyaj Trendi Bilgileri

2017 makyaj trendi bilgileri edinerek makyaj malzemelerinizi güncelleyebilirsiniz. Bu sayede hem trendleri takip etmiş hem de yeni malzemeler denemiş olursunuz.

Mutlaka incele:  Tığ Örgü Modelleri

1Mat Rujlar

Bu sene mat rujlar çok revaçta. Özellikle nude renkteki mat rujlar çok daha doğal duruyor. Mat ruj sürmek istiyorsanız dudaklarınıza düzenli peeling yapmalısınız. Ölü deriden arındırılmamış dudaklarda mat ruj pek hoş görünmüyor.

2Göz Kalemleri

2017 yılında göz kalemleri geri dönüyor. 2016’da daha çok ten rengi kalemlerin tercih edildiğini görmüştük. Bu sene ise belirgin renkler kullanılıyor. Göz renginize göre istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Gece makyajları için simsiyah bir kalem almayı ihmal etmeyin.

Mutlaka incele:  Evde Yapılabilecek Saç Modelleri ve Yapılışları

3Aydınlatıcılar

Bu sene kontüre biraz veda ediyoruz. Kontür yerine daha çok parlatıcılar göze çarpıyor. Parıl parıl yüzler görürseniz yadırgamayın çünkü trend bu. Elmacık kemikleri, şakaklar, dudak üstleri aydınlatılabilir.

4Islak Görünümlü Makyaj

Islak görünümlü makyaj 2016’nın son aylarında da makyaj trendleri arasındaki yerini almıştı. 2017’de de durum değişmedi hala çok trend. Bu makyajı yapmak aslında çok kolay. Islak görünümlü makyaj yapmak için krem farlar, krem allıklar kullanabilirsiniz. Pudra kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bol aydınlatıcı da serbest!

6Ruj Makyaj Trendi

Bu sene dudaklarda kırmızı ve bordo renkleri bolca görüyoruz. Bu renk rujlar kullanacaksanız dudaklarınıza peeling yapın. Ölü deriler dudaklarınızı bakımsız gösterecektir. Bordo, kırmızı hatta kahverengi ruju makyajlarınızda kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı Teknikleri- Göz Kalemi Sürme

Göz makyajı bu sene trend, özellikle de göz kalemleri.. Eğer kendinize güzel bir göz makyajı yapmak istiyorsanız ve biraz teknik bilgiye ihtiyacınız varsa Göz Makyajı Teknikleri – Göz Kalemi Sürme isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!