Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 04/05/2021 tarihinde yazıldı.

Isı yalıtımı için binaların dış cephelerine yapılan giydirme işlemine mantolama denir. Dış cephe mantolama, iç cephe mantolama, ortadan mantolama, döşeme mantolama ve çatı mantolama gibi başlıklara ayırabiliriz. Eğer Mantolama nasıl yapılır? diye soruyorsak; bunun cevabını yazımızın devamında bulmanız mümkündür.


Çeşitlerine Göre Mantolama Nasıl Yapılır?

Çeşitlerine göre mantolama nasıl yapılır sorusuna tasnif edilmiş halde bir cevap verdiğimiz bu yazımızın her başlığında seçenekleri önünüze sunacağız. Siz de size uyan mantolama çeşidini bu şekilde seçebilir ve zaman kaybetmeden uygulanmasına başlayabilirsiniz.


Dış cephe mantolama

Binanızın dış cephesine uygulanan bu mantolama çeşidinde, yalıtım malzemeleri ile ısının ya da soğukluğun dışarıdan içeri sızması engellenmektedir. EPS, XPS, taş yünü ve neopor gibi malzemeler kullanılır ve en çok tercih edilen yöntemdir.


İç cephe mantolama

Dış cepheye yapılan mantolama işlemiyle aynı olarak değerlendirilebilir. Sadece farklı olarak iç cepheye yapılan mantolama işleminden sonra üzerine alçıpan ile uygulama yapılmaktadır.


Ortadan mantolama

Bu mantolama çeşidi de aslında adından anlaşılmaktadır. Dış cephe ile iç cephe arasında kalan orta kısma yapılmaktadır. Ortadan mantolama günümüzde çok fazla tercih edilmeyen bir yöntemdir.


Döşeme mantolama

Binaların iç cephesindeki zemine uygulanan bir mantolama çeşididir. Temel yapılış sebeplerinden biri ısı kaybını engellemek olsa da diğer bir önemli sebep de sıvı akışını engellemektir. Bunun için suya dayanıklı olan XPS levhaları çoğunluk tercih edilir.


Çatı mantolama

Bu işlemin birden fazla temel amacı vardır. Yine ısı yalıtımı için tercih edilmekle birlikte sıvı akışı ve ses akışını engellemek amacıyla da tercih edilmektedir. Daha üstte bir kat olmadığı için çoğunlukla yağmur dolayısıyla sıvı akışını engellemek içi yapılır.


Hangisini Tercih Etmeliyiz?

Mantolama nasıl yapılır ve neden yapılır soruları hakkında nispeten cevap elde ettikten sonra tercih kısmı size kalmıştır. Hangisine hangi gerekçeyle ihtiyaç duyuyorsanız, bunun kararını verdikten sonra siz de kendinize uygun mantolama biçimini uygulatmaya başlayabilirsiniz. Ama ilk aşamada tercihinizin sebebi üzerinde durmanız da fayda vardır. Dilerseniz, En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır? için en iyi profesyonel listesi
5.0 22 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?