Özel Günlerinize Masa Süsleme Malzemeleri Listesi

Düğün hazırlıkları ile ilgili sana rehber olacak tüm yazılara ilgili yazılar kısmından ulaşabilirsin.

1772

Masa süslemelerinizi yapabilmeniz için öncelikle yapmanız gereken şey organizasyonun genel konseptini belirlemek. Bunu yaptıktan sonra organizasyonun genel hatları zaten belli olmuş olacak. Kalan işlerinizin tamamını bu konsepte uygun yaparak çok daha rahat tamamlayabilirsiniz. Gelen konuklarda gördükleri bu eşsiz uyum karşısında etkinliğinize hayran kalacaklardır. Masa süsleme malzemeleri konusunda dilerseniz bir firmadan yardım da alabilirsiniz. Etkinliğin nerede yapılacağını ve hangi temada yapılacağını detaylı bir şekilde onlara anlatırsanız eğer onlar gerekli bütün çalışmaları yapacak ve sizin onayınıza sunacaklardır. Bu şekilde sizin üzerinize düşen yük oldukça azalacaktır.

Söz Masası Süsleme Malzemeleri

masa süsleme malzemeleri

Söz atıştırmalıklarının sunulduğu masa her daim özenle hazırlanır. Genel bütün konukların dikkatini çeken bu masalar üzerinde uzun uzun düşünüldükten sonra son şeklini alır. Süslemesini yaparken de en çok dikkat edeceğiniz şey genel konsept ve mevsim. Eğer sözün yapılacağı mekan bahçe gibi bir yer ise bembeyaz bir örtü ile kapatabilirsiniz üstünü. Söz masalarında en çok tercih edilen örtü rengidir beyaz. Hem sadeliği hem uyumu ile sizi yanıltmaz. Bunun ardından en ağırlıklı olarak kullanacağınız süsler çiçeklerdir. Beyaz masanın üstüne biraz renkli çiçeklerle süslemeniz fotoğraflarda da harika bir arka plan yaratacaktır.

Mutlaka incele:  Damat Adayları İçin En İyi Damatlık Modelleri

Müstakbel gelin ve damadın baş harflerini lazer kesim yapan yerlerde dilediğiniz renklerde strafor veya pleksi malzemelerine yaptırabilirsiniz. Söz masasında misafirler için hazırlatacağınız atıştırmalıklar için de yer ayırmanız gerekli. Bunların süslemelerini de masanın genel renklerine uyumlu yaptırırsanız harika bir görünüm olacaktır. Bu atıştırmalıklar ise cupcakeler, söz pastası, nişan kurabiyeleri, çikolatalar gibidir. Evde nişan masası süslemesi için bu atıştırmalıklardan kendiniz de yapabilirsiniz. Söz masası süsleme ile ilgili olarak daha fazla fikir almak isterseniz En Güzel Söz Masası Süsleme Örnekleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Denizde Düğün Fotoğrafları Fikirleri Ve Örnekleri

Düğün Masa Süsleme Malzemeleri

masa süsleme malzemeleri

Düğün masaları söz veya nişan masalarına göre biraz daha detaylı olarak hazırlanması gereken masalardır. Ancak şanslısınız ki o masalara göre üzerinde olması gerekenler daha az olacaktır. Tabi ki bu yine de sizin konseptinize göre değişebilir. Düğün hazırlıklarına başladığınızda genel olarak yapılan şey nasıl bir konseptin olacağını belirlemektir. Bu tarz detayları hallettikten sonra o konsepte uygun masaları ve masa süsleme malzemeleri içeriğini hazırlayabilirsiniz.

Öncelikle kaç adet masa olacağını belirleyin. Ardından genel renklerle uyumlu masa örtülerini seçebilirsiniz. Bu süslemelerde en çok yararlanabileceğiniz malzeme tüller. En zarif sonucu onlar verir her zaman. Masanın çevresini veya sandalyeleri tüllerle kaplayabilirsiniz.

Masa süsleme malzemeleri hazırlarken Masa örtüsünü hallettikten sonra akla ilk gelen detay masa için kullanılacak çiçeklerdir. Mevsime ve ortama uygun seçeceğiniz çiçeklerle masalarınızı daha dolu ve şık gösterebilirsiniz. Eğer sade bir düğün düşünüyorsanız cam kavanoz üzerine koyulan çiçekler iş görecektir. Ancak bir temanız varsa çiçekleri koyacağınız aksesuarı da düşünmeniz gerekir. Çiçekten yapılmış bir runner kullanacaksanız masa örtüsü yerine, ortaya yerleştireceğiniz bir çiçek fazla gelebilir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Düğün Karşılama Panosu Fikirleri

masa süsleme malzemeleri

Masa süsleme malzemeleri listesi oluştururken bir otel düğünü yapıyorsanız eğer şamdan kullanmanız ortama uygun olacaktır. Zarif bir görünüm verecek olan bu şamdanlar masa süslemelerini tamamlayacaktır.

Gelin ve damat masasın için ise konsepte uygun ancak diğer masalardan biraz daha gösterişli bir süsleme gereklidir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise masanın üzerine fazla büyük objelerin koyulmaması. Aksi takdir de gelin ve damadın yüzleri kaybolabilir. Masalara yerleştirdiğiniz çiçeklerin aynısından bu masada da kullanabilirsiniz. Bol bol tülle süsleyebileceğiniz bu masa gelen tüm misafirlerin ilgi odağı olacaktır. Üzerine gül yaprakları serpebilir ve çeşitli boncuklarla ufak detaylar katabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!