Birbirinden Güzel Mekan Süsleme Örnekleri, Fikirleri

1509

Doğum günü partisi, düğün, nişan, kına gecesi, sünnet töreni, baby shower partisi, kurumsal etkinlikler, açılışlar, kokteyller ve daha pek çok organizasyon… Hayatımızın özel anlarında gerçekleştirdiğimiz organizasyonlara dair en güzel mekan süsleme önerileri bu yazıda!

Mekan Süsleme Örnekleri İçin Harika Fikirleri

Gerçekleştireceğiniz organizasyonlar için mekan süsleme konusunda önerilere mi ihtiyacınız var? O halde doğru yerdesiniz. Her etkinlik için farklı süsleme önerilerini sizin için bir araya getirdik. İşte, mekan süslemeye dair en güzel fikirler…

Mutlaka incele:  İstanbul Balon Süsleme Fiyatları

1Balonlar!

Mekan süsleme konusunda bilmeniz gereken ilk şey, neredeyse balonsuz süslemenin olmayacağıdır. Bu sebeple siz de düzenleyeceğiniz organizasyonun temasına uygun renklerde balonlar seçebilirsiniz.

2Tüller!

Tüller de süslemenin en önemli malzemelerindendir. Farklı renk ve boyutlardaki tüllerle kapı süsü yapabileceğiniz gibi mekanın diğer yerlerinde de kullanabilirsiniz.

4Organizasyon türüne uygun süsleme

Mekan süsleme konusunda en önemli nokta, organizasyona uygun süsleme yapmaktır. Örneğin, kına gecesi organizasyonu için mekan süsleyecekseniz kırmızı rengin ağırlıkta olduğu süslemelerden faydalanabilirsiniz. Gelin adayı için kına gecesi tahtı hazırlayabilir etrafını kırmızı tüllerle kapatabilirsiniz.

5Düğün için mekan süsleme

Kına gecesinde kırmızının seçilmesi gibi düğün törenlerinde de beyaz renk tercih edilmektedir. Son derece zarif süslemelerin yapıldığı düğün töreni mekan süslemesine dair daha fazla modeli yazımızın sonundaki galeride bulabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bursa Tahta Bacak Kiralama Fiyatları

6Konsepte uygun mekan süsleme önerileri

Mekan süslerken organizasyon türü kadar organizasyonun konsepti de göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin Cadılar Bayramı partisi için mekan süslerken korkunç figürlerden ve dekoratif eşyalardan faydalanabilirsiniz. Doğum günü partisinin konsepti “orman” ise, bu temayı yansıtacak süslemelerden yararlanabilirsiniz.

Açılışlar İçin Süsleme Önerileri

Eğer yeni bir iş yeri açacaksanız açılış kutlaması için mekan süsleme konusunda size fikir verebilecek en güzel öneriler Açılış Süslemeleri Yapımı ve Malzemeleri yazımızda… Bu yazıyı inceleyerek süslemeler ve yapılışları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha fazla mekan süsleme örneği için ise aşağıdaki galeriye göz atabilirsiniz.mekan-susleme-6mekan-susleme-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!