Mezuniyet Makyajı Modelleri

1300

Mezuniyet töreninde giyeceğiniz elbiseyle uyumlu bir makyaj yaptırmak önemlidir. Makyajınız abartısız ve elbisenizi dengeleyecek bir makyaj olmalıdır. Mezuniyet makyajı modelleri incelemesi yaptıktan sonra kendi makyajınızı yapabilirsiniz.

Mezuniyet Makyajı Modelleri

Mezuniyet makyajı modelleri arasından istediğiniz makyajı bulduğunuzda eğer makyaj konusunda pek iyi değilseniz profesyonel bir makyözle görüşebilirsiniz. Makyözünüz, makyajınızı elbisenize göre de şekillendirebilir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Şık Mezuniyet Kombinleri

1Eyelinerli Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet makyajınızda abartıya kaçmak istemiyorsanız toprak renklerinde bir göz makyajı, eyeliner ve biraz bronzer kullanabilirsiniz. Bu makyajda olduğu gibi kontür uygulaması da yapabilirsiniz ancak kontürün nasıl yapıldığını bilmiyorsanız ortaya kötü bir sonuç çıkabilir. Ruj olarak nude renkler daha hoş olacaktır.

2Koyu Renk Göz Makyajı

Eğer mezuniyet töreninden sonra bir partiye gidecekseniz makyajınızı biraz abartabilirsiniz. Göz makyajınız için takma kirpik, siyah göz kalemi, koyu renk simli far kullanabilirsiniz. Abartılı bir göz makyajı için doğal bir ruj kullanmanız daha uygun olur. İsterseniz lip gloss da kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Mezuniyet Töreninize Birbirinden Şık Takım Elbise Modelleri

3Işıltılı Göz Mezuniyet Makyajı Modelleri

Mezuniyet partiniz için ışıltılı bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Işıltı göz makyajı için bronzer kullanmanıza gerek yok. Hafif renklerde bir allık da güzel duracaktır. Eğer isterseniz bordo renklerde bir lip gloss uygulayabilirsiniz.

4Toprak Tonlarında Göz Makyajı

Mezuniyet makyajınızın abartısız görünmesi için toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Sade bir makyaj istiyorsanız eyeliner kullanmanıza gerek yok ama isterseniz kirpik diplerinize ince bir göz kalemi çekebilirsiniz. Ruj olarak ise kırmızı tonları uygun olacaktır.

Mutlaka incele:  En Güzel Mezuniyet Partisi Fikirleri

5Sade Mezuniyet Makyajı Modelleri

Mezuniyet makyajınızda sade renkler kullanmak istiyorsanız ten renginize uyumlu açık renk var tercih edebilirsiniz. Göz kalemi ya da eyeliner kullanmanıza gerek yok. Bolca rimel işinizi görecektir. Eğer ihtiyacınız varsa kaşlarınızı da doldurabilirsiniz. Yüz makyajınız için biraz bronzer, hafif bir allık ve nude renklerde ruj kullanarak istediğiniz sadeliği yakalayabilirsiniz.

Beyaz Mezuniyet Elbiseleri Modelleri

Mezuniyetinizde renkli bir elbise giymek yerine sade, zarif ve şık görünmek istiyorsanız beyaz bir elbise tercih edebilirsiniz. Mezuniyet partisine uygun en güzel beyaz mezuniyet elbiselerini incelemek için Beyaz Mezuniyet Elbiseleri Modelleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!