Mezuniyet Partisi için Kıyafet Önerileri

1483

Mezuniyet partisi, genellikle yaz döneminde olan ve mezuniyet sonrası kutlama amacıyla planlanan bir organizasyondur. Hayatınızın en mutlu anı olan mezuniyetinizden sonra bu başarınızı kutlamalı ve eğitim hayatınızın stresini atmalısınız. Bunun en güzel yolu da mezuniyet partisine katılmaktan geçer. Peki ya hayatınızın önemli günlerinden biri olan mezuniyet partisi için kıyafet seçiminiz nasıl olacak?

Mutlaka incele:  Mezuniyet Cübbesi Modelleri

İşte sizin için çok yararlı olacak mezuniyet partisi için kıyafet önerileri

1Kırmızının asilliği

Kırmızının asilliğini bilmeyen yok. Siz de mezuniyet partinizde kırmızı ve uzun bir elbise tercih ederek asil ve zarif bir görünüm oluşturabilirsiniz. Özellikle mezuniyet partiniz şık bir salonda yapılıyorsa kesinlikle bu tarz bir elbise uygun olacaktır.

2Artık ben de plaza insanıyım stili

Öğrencilikten sıyrılıp iş hayatına atılmanın psikolojisini mezuniyet partinizde de hissetmek için kalem elbiseler tercih edebilirsiniz. Düşük omuzlu ve kalem etekli bu tarz elbiseler hem iş hayatını çağrıştıracak hem de artık çocuk olmadığınızı vurgulayacaktır. Şık bir siyah topuklu ayakkabı ve sade bir makyajla mezuniyet partinizde dikkat çekebilirsiniz.

3ama mevsim yaz, renkli olmak güzeldir

Yaz döneminde partiye katılırken daha canlı ve enerjik renkleri tercih etmek istiyorsanız kesinlikle turuncu çan etekli, kısa elbise modelleri uygun olacaktır. Canlı renklere sahip elbiselerle düz renkli ayakkabı ve çanta kullanabilirsiniz. Ya da daha çok renk katmak için turuncu elbise ile mor bir çanta ya da pembe bir ayakkabı kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Mezuniyet Konuşma Balonları Örnekleri

4Sadelik ve zarafet önemli diyosanız

Sadeliğimden ve zarafetimden ödün vermem diyorsanız hiçbir dekoltesi bulunmayan, balık formlu sade bir elbise giymelisiniz. Vücut hatlarınıza güveniyorsanız bu tarz bir elbise içinde muazzam görünebilirsiniz.

5Asimetrik kesimler enerjinizi yansıtabilir

Eğlenmeyi ön planda tutuyorsanız ve bir mezuniyet partisi size göre enerjik olmalıysa asimetrik kesimli elbiseler uygun bir seçim olabilir. Straplez ve kısa elbiseler her zaman parti eğlenceleri için uygun olan elbise modelleri mezuniyet partisi için kıyafet seçenekleri arasında yer alır.

6Salona girdiğiniz anda tüm dikkatleri üzerinize çekmek sizin elinizde

Şık bir yerde verilecek parti için şaaşalı bir elbise giyebilirsiniz. Üst kısmı çiçeklerle süslü ve etek kısmı kabarık olan bu tarz bir elbise ile muhteşem görünebilirsiniz. Bu tarz bir elbise ile daha salona giriş yaptığınız anda tüm dikkati üzerinize çekebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Ankara Mezuniyet Balosu Mekanları

7Mint yeşili size canlılık katar

Yaz dendiğinde akla ilk gelen renklerden biri olan mint yeşilini, partiye taşımak için bu renkte bir elbise de tercih edebilirsiniz. Mini parti elbiseleri canlı renklerle çok daha güzel görünür. Üstelik yaz elbiseleri ile topuklu ayakkabı giyme gibi bir zorunluluğunuz da yok. Gönlünüzce dans edeceğiniz bir parti için düz tabanlı ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

8Ceket elbise modelleri

Stil sahibi olduğunuzu vurgulamak ve iddialı bir seçim yapmak istiyorsanız son dönemin trend elbise modellerinden olan bu ceket elbiseyi tercih edebilirsiniz.

9Siyah ama parlayan

Sade ama ışıl ışıl görünmek için üst kısmı taşlarla süslenmiş bir siyah elbiseden daha iyisi yoktur.

10Mezuniyet partisi için kıyafet denince akla her zaman kısa siyah elbiseler gelir

Siyah küçük elbiselerin moda dünyasında büyük bir yeri olduğunu herkes bilir. Mezuniyet partinizde de zahmetsiz şıklığa ulaşmak için farklı detaylarla hareketlendirilmiş kısa siyah elbise modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!