Nişan Bohçası Listesi

En iyi nişan hazırlık fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

11323

Nişan bohçaları yörelere ve adetlere göre değişiklik gösterse de genel olarak içlerine aynı şeyler konuluyor. Nişan bohçası alışverişine çıkacaksanız kendinize önceden bir nişan bohçası listesi hazırlayabilirsiniz.

Nişan Bohçası Listesi ve Hazırlıkları

Nişan bohçası listesi hazırlayacaksanız öncelikle bohçanın olmazsa olmazlarını yazmalısınız. Ekstradan bir isteğiniz varsa onları da listeye yazabilirsiniz. Bazı adetlerde bohçanın içeriği farklı olabiliyor. Karşı taraf sizin adetlerinizi bilmiyorsa listeye mutlaka bunları da yazmalısınız.

Mutlaka incele:  Kız İstemeye Giderken Neler Götürülür?

1Nişan Bohçası İçindekiler

Nişan bohçası içindekiler kız tarafına ve erkek tarafına göre değişiklik gösteriyor. Genellikle içerikleri ürün olarak birbirlerinden çok da farklı değil. Kendinize önceden bir liste hazırlarsanız alışverişe çıktığınızda eksiğiniz kalmaz.

2Nişan Bohçasında Olması Gerekenler

Nişan bohçasında olması gerekenleri listelerseniz alışveriş sırasında unuttuğunuz bir şey kalmaz. Nişan bohçasına neler konur diye merak ediyorsanız sizin için sıralayalım: Kız bohçası için havlu, terlik, sabahlık, gecelik, makyaj malzemesi, parfüm, patik, tülbent, iç çamaşırı gibi şeyler konulması yeterlidir. Ekstra bir isteğiniz varsa onu da alıp bohçaya ekleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nişanlık Modelleri İçin Harika Öneriler

3Erkek Nişan Bohçasında Neler Olur?

Erkek nişan bohçasında neler olur diye merak ediyorsanız sizin için erkek bohçasında olması gerekenleri de listeledik. Erkek nişan bohçası hazırlayacaksanız, pijama, terlik, gömlek, kravat, kemer, cüzdan, iç çamaşırı, tıraş seti, parfüm, havlu koyabilirsiniz. Erkek bohçası için bunlar yeterli olacaktır. Erkek tarafının adetlerinde alınması gereken ekstra bir şey varsa onları da satın alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Söz Kıyafetleri Önerileri

4Nişan Bohçası Nasıl Süslenir?

Nişan bohçasını süslemek aslında oldukça kolay. Nişan bohçasının içindekileri alırken yapacağınız alışverişte, bohçayı süslemek için malzeme de satın alabilirsiniz. Bohçayı süslemek için tül, düğmeler, kurdeleler alabilirsiniz. Eğer isterseniz bir bavul alarak bohça için aldıklarınızı bu bavula koyabilir ve tülle süsleyebilirsiniz. Satın aldığınız bu bavulu daha sonra seyahatlere çıkarken kullanabilirsiniz. Deri bir bavul bohça için şık bir seçim olacaktır.

En Güzel Nişan Bohçası Fiyatları

Nişan bohçalarının fiyatları boyları ve çeşitlerine göre değişiyor. Nişan bohçasında kullanmak için şık bir bohça arıyorsanız ancak bohça fiyatları hakkında bilginiz yoksa En Güzel Nişan Bohçası Fiyatları isimli yazımızı mutlaka okumalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!