Nişan El Çiçeği Modelleri ve Fikirleri

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2709

Nişanların en özel aksesuarlarından bir tanesi de şüphesiz nişan el çiçeği buketleridir. Hem nişana hem de nişan olan gelin adayına farklı zarif bir hava katan çiçekler kesinlikle önemli kriterler dikkate alınarak seçilmelidir.

Nişan El Çiçeği Nasıl Seçilir?

Nişan el çiçeği buketine karar vermeden önce nişan organizasyonu, seçilen nişanlık modeli gibi birçok şeye dikkat edilmelidir. En önemlisi de nişan konseptinizdir. Çünkü belirlediğiniz konsepte göre çiçek seçiminiz de etkilenecektir.

Mutlaka incele:  Mavi Gelin Çiçeği Modelleri

1Canlı çiçeklerden oluşan nişan buketleri

Her zaman canlı çiçeklerden oluşan nişan el çiçeği modelleri revaçtadır. Bunun en büyük nedeni ise kesinlikle doğal görünmeleri ve nişanlığa büyük bir şıklık kazandırmalarıdır. Ancak mevsime ve nişan konseptinize uygun bir canlı çiçek buketi seçmeniz çok daha uygun olacaktır. Canlı çiçeklerden oluşan buketler daha çok kır organizasyonu şeklinde düzenlenen nişan organizasyonlarında tercih edilmektedir.

2Çiçek seçimi 

Çiçek seçimini neye göre yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Sevdiğiniz çiçeklerle hazırlanan bir çiçek buketi olabileceği gibi renkleri kıyafetinizle ve nişan konseptinizle uyumlu bir buket de olabilir. Ayrıca çiçeğinizi anlamına göre de seçebilirsiniz.

3Anlamına göre çiçek seçimi için…

Eğer çiçeklerin anlamını bilmek istiyor ve nişan el çiçeğinizi bu anlamlara göre seçmek istiyorsanız Lilyum Çiçeği Anlamı ve Bakımı yazımızı ve bunun gibi farklı çiçeklerin anlamlarından bahsettiğimiz yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kuru Çiçek Gelin Buketi Yapımı ve Modelleri

4Yapay çiçeklerden yapılan nişan buketi modelleri

Her ne kadar canlı çiçeğin doğallığı çok daha güzel olsa da bazı durumlarda yapay çiçek zarafetinden yararlanmak daha doğru olabilmektedir. Örneğin nişan organizasyonunuzda country bir tema seçmek istiyor ya da en sevdiğiniz canlı çiçeklerin mevsimi dışında nişanlanıyorsanız yapay çiçek buketleri tam size göre bir seçenek olacaktır.

5Örgü çiçeklerden oluşan nişan buketleri

Son zamanlarda örgü ya da kurdele işiyle yapılmış el emeği nişan buketleri de revaçtadır. Çok farklı tekniklerle örülen gerçeğin birebir benzeri bu çiçekler tüller ve dantel detaylarla süslenmektedir. Özellikle vintage temalı nişanlık ve nişan törenlerine örgü çiçek buketleri şıklığıyla damgasını vurmaktadır.

6Doğal malzemelerle yapılan nişan el çiçeği buketleri

Sözünü ettiğimiz buket modelleri country tarzın bizlere kazandırdığı modellerdendir. Kozalak, saman gibi doğal malzemeler buket yapımının ana elemanlarını oluşturmaktadır. Bu şekilde hazırlanan nişan el çiçeği modelleri daha çok krem rengi nişanlıklarda tercih edilmektedir.

Mutlaka incele:  Kırmızı Gelin Çiçeği Yapımı Malzemeleri ve Modelleri

7Kuru çiçeklerden oluşan nişan buketi modelleri

Kurutulmuş çiçeklerin kullanıldığı nişan el buketleri çok şık kombinler yaratmaktadır. Kurutulmuş çiçeklerin vermiş olduğu doğallık ve zarafet geline de yansıyarak harika görüntüler oluşturmaktadır. Kır ve country konseptli nişan organizasyonlarında kullanılabileceği gibi salon nişanlarında da bu buketler yakışmaktadır.

8Kokulu sabundan yapılan nişan el buketi modelleri

İlginç nişan el çiçeği örneklerinden bir tanesi de kokulu sabun aranjmanlarıdır. Kokulu ve renkli sabunlara şekil verilerek hazırlanan çiçek örneklerinden buket yapılmaktadır. Özellikle ilginç konseptli nişan organizasyonlarında kullanılan çiçek buketi fikirlerindendir. Yaygınlaşması daha vakit alacak olsa da bu seçeneğin de aklınızda bulunmasını öneriyoruz.

En Güzel Nişan Çiçeği Önerileri

Nişan el çiçeği fikirleri dışında farklı modellere de göz gezdirdikten sonra karar vermek istiyorsanız ‘Nişan Çiçeği Modelleri’ başlıklı yazımız tam ihtiyacınıza göre hazırlanmıştır. Bu yazıyı okuyarak çok farklı fikirler edinebilir, seçiminizi daha kolay yapabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!