Nişan Makası Süsleme Örnekleri

En güzel nişan fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

4307

Nişan töreni sırasında olmazsa olmazlardan biri de nişan makasıdır. Yüzükler takıldıktan sonra kurdeleyi keserken kullanılan bu makas, törenler sırasında da farklı esprilerin baş kahramanı olmuştur. Nişan makası genellikle tepsi ile birlikte verilir ancak bazen ayrı da satılabilir.

En Güzel Nişan Makası Süsleme Örnekleri

Nişan makası genellikle nişan tepsisi ile birlikte satılır ancak eğer tepsinizi kendiniz hazırlayacaksanız ya da satın aldığınız tepsiyle birlikte bir makas verilmediyse ayrıca bir makas satın almanız gerekir.

Mutlaka incele:  Nişan Yeri Süsleme Malzemeleri, Örnekleri ve Fikirleri

1Nişan Makası Nereden Alınır?

Nişan makasınızı, nişan tepsisi, süsleme ürünleri, nişan şekerleri satan yerlerden alabilirsiniz. Nişan için tepsi satan bazı pastanelerden de nişan makası satın almanız mümkün. Nişan için alacağınız makas normal makaslardan biraz daha pahalı olacağı için kendi makasınızı kendiniz de yapabilirsiniz.

2Nişan Makası Nasıl Süslenir?

Kurdele makası olarak özel bir makas satın almanıza gerek yok. Metal, güzel bir makas yeterli olacaktır. Süsleyeceğiniz için nasıl bir makas olduğu çok da önemli değil. Makasınızı isterseniz kurdelelerle isterseniz de taşlarla süsleyebilirsiniz. Öncelikle kullanacağınız malzemeyi kararlaştırmalısınız. Kurdeleyi ya da taşları makasa yapıştırmak için silikon tabancası kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Söz ve Nişan Kurabiyesi Modelleri

3Kurdele İle Süslenmiş Nişan Makasları

Kurdela makası istediğiniz renkte kurdelelerle süslenebilir. Kurdele rengi seçimi konusunda tamamen özgürsünüz. İsterseniz nişan günü giyeceğiniz elbisenin renginde bir kurdele ile de süsleyebilirsiniz. Sadece kurdele kullanmak size fazla sade geldiyse görselde olduğu gibi yapay çiçekler de kullanabilirsiniz.

4Eyfel Kuleli Nişan Makasları

Nişan makasınızı kendiniz süslemek istemiyorsanız ya da süslü, taşlı makaslar yerine biraz daha farklı bir model arıyorsanız size Eyfel kuleli bu şık nişan makasını önerebiliriz. Eğer biraz daha süslü görünsün istiyorsanız makasın üzerine gri renkte sim dökebilirsiniz. Parıl parıl parlayarak nişan gününüzü daha da canlı bir hale getirebilir.

Mutlaka incele:  İsteme Tepsisi Modelleri, En Güzel İsteme Çikolatası Süsleme Örnekleri

5Taşlı Nişan Makasları

Nişan makasınızın sade görünmesini istemiyorsanız taşlar da kullanabilirsiniz. Bu taşlar makasın üzerine silikon yardımıyla kolayca yapışıyor. Eğer isterseniz yapay bir çiçek ve dantelle makasınızı süsleyebilirsiniz.

Kütük Nişan Tepsisi Modelleri

Son zamanların trendi kütük nişan tepsileri oldu. Bu tepsiler artık metal ya da cam tepsilerden çok daha fazla tercih ediliyor. Eğer siz de farklı tepsiler arıyorsanız Kütük Nişan Tepsisi Modelleri, Yapımı ve Fiyatları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!