Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 21/05/2021 tarihinde yazıldı.

Öncelikle ses yalıtımı ile ilgili büyük bir yanılgıyı ortadan kaldıralım. Genellikle ses yalıtımı nasıl yapılır? sorusunun cevabını yanlış vermekteyiz. Ses yalıtımında aslında gelen ses engellenip geri çevrilmez. Bunun yerine o ses sönükleştirilir ve azaltılır. Yani ses tamamen yok edilmez.


Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Temel amaç sesin kırılması ya da direncinin düşürülmesidir. İlk aşamada yapılma amacı ve yapılacak yere karar verilmelidir. Örnek vermek gerekirse alt kat ile ilgili bir problem varsa zemine yapılabilir. Ya da yan komşu ya da dükkan ile sıkıntı varsa bölgesel uygulanabilir. Aşağıda kullanabileceğimiz malzemeleri ve kullanım yerlerini görüp fikir sahibi olabilirsiniz.


Taş yünü ile ses yalıtımı nasıl yapılır?

Çoğunlukla kirlenmeye karşı ve ve aşınmaya karşı dirençsiz olduğundan yan duvarlarda pek tercih edilmemektedir. Temas ihtimali daha düşük olan ve kirlenme ihtimali de daha azalan tavanlarda, hatta özellikle asma tavanlarda kullanılabildiğini görmekteyiz.


Cam yünü ile ses yalıtımı nasıl yapılır?

Çoğu özelliği yönünden taş yününe benzeyen bu malzeme; farklı olarak ısıya karşı dirençlidir. Olumsuz bir yönüne değinmemiz de gerekir. Alerjik problemi olan kişiler ve cilt problemi yaşayanlar için olumsuz sonuçlar doğurabilme ihtimali daha yüksektir.


Polimer ile ses yalıtımı nasıl yapılır?

Burada karşımıza “akustik sünger” terimi çıkacaktır. Diğer malzemelere nazaran kullanım alanı daha geniştir. Hatta günümüzde ses kayıt stüdyolarında ve ses şiddetinin yüksek olduğu pek çok yerde tercih edilmektedir. Diğer yalıtım sistemlerine göre doğru uygulandığı takdirde daha çok ses emme özelliğine sahip olabilirler.


Hangisi tercih edilmeli?

Eğer kafanızda bu şekilde bir soru işareti oluşmaktaysa; ses yalıtımı nasıl yapılır? sorusunun yanında, bu yalıtım şekillerinde kullanılabilecek bazı malzemeler hakkında da bilgi verdik. Bunlar doğrultusunda siz de kullanacağınız mekana göre kendiniz için bir seçenek belirleyebilirsiniz. Yani uygulama alanı genişliğine kadar karar size kalmıştır. Sadece bir yönden gelen bir ses varsa, o yöne bir ses yalıtımı bile tercih edebilirsiniz. Ya da sadece tavanınız için de böyle bir düşünceye sahip olabilirsiniz. Bunun kararını verecek olan yine sizsiniz. Yalıtım ve mantolama konusunda daha fazla fikir almak isterseniz, En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.


En İyi Boya Badana Ustası Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Boya Badana Ustası profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ve Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? için en iyi profesyonel listesi
5.0 25 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sirkeyle Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Sirkeyle Koltuk, Halı Temizliği Koltuk Yastık Modelleri ve Birbirinden Güzel Örnekler Cam Temizliği Püf Noktaları - Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Pratik Ev Temizliği İçin Teknikler Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları Eskitme Boya Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama ve Eskitme Tekniği Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Dekoratif Ürün Örnekleri Yalıtım Nedir? Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtım Levhası Nedir? Nasıl Yapıştırılır? Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Villa Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Salon Dekorasyonu Önerileri Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Tasarımları Fikirleri Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Küçük Ofis Tasarımları, Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli? Dubleks Ev Dekorasyonu Modelleri Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri İçin Harika Fikirler Küçük Oda Dekorasyonu Modellerinde Muhteşem Fikirler Modern Ofis Tasarımları ve Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları İşyeri Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Ev İçi Dekorasyon Örnekleri İçin Birbirinden Güzel Fikirler En Güzel Ev Dekorasyonları - Dekorasyon Fikirleri Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir? İlginç Ev Dekorasyonları Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirler Birbirinden Güzel, Klasik İtalyan Mutfak Modelleri Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri Seçiminde Harika Fikirler En Güzel Mutfak Modelleri ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri Dekoratif Boya Nedir? Dekoratif Boyama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir? Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri İç Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon Mantolama Çeşitleri Nedir? Mantolama Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?